timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Andrew – główny bohater filmu dostaje pracę, w której będzie rozkręcał imprezy z okazji Bar Mitzvah. Impreza ta jest dla znajomych swojego młodszego brata. Na jednej z takich imprez poznaje młodą matkę i jej autystyczną córkę.

Taniec Młodości – Fabuła

Zacznijmy od początku. Andrew, wraca do rodzinnego miasteczku po ukończeniu koledzu, nie wiedząc, co dalej zrobić ze swoim życiem. W domu czeka na niego młodszy brat, z którym ma bardzo dobre relacje. Ten zabiera go na imprezę, na której Andrew staje się być duszą towarzystwa. W ten sposób młody mężczyzna zdobywa prace, w której będzie rozkręcał inne imprezy dla dzieciaków. Jego uwagę przykuwa Domino, młoda matka wraz z córką, dla których chciał zrobić coś miłego. Znajomość ta przeradza się jednak w coś więcej.

Co nas zaskoczy?

Scenariusz filmu jest dla mnie i z pewnością będzie dla wielu z was zaskoczeniem. Nie jest on banalny i przewidywalny. Nie ma tu rozgraniczenia na złe i dobre charaktery. Pokazuje obraz ludzi, których niekoniecznie wyobrażenia o życiu pokrywają się z tymi przedstawionymi na ekranie. Uwagę przykuwa z pewnością Lola, córka głównej bohaterki. Dziewczynka jest wycofaną, ale również konkretną postacią, która nie daje się oczarować Andrew od początku. We trójkę, z perspektywy widza tworzą fantastyczny obraz przyjaciół. Rodzi się między nimi więź, której nie jedno z nas może pozazdrościć.

Kolejną kwestią, która przykuwa uwagę, a właściwie która nie wyróżnia się w wyjątkowy sposób, są efekty audiowizualne. Tutaj reżyser postarał się o ich brak. Światło jest naturalne, co sprawia, że film ogląda się w sposób jakby to działo się ot tak. To według mnie ma w sobie coś, co sprawia ten film łatwy w przekazie. Sceny łapią za serce, a Dakota Jonson, odgrywająca główną rolę jak zawsze zachwyca swoją urodą.

Taniec Młodości – Podsumowanie

Film ma w sobie nieco smutku, ale również i radości. Widzimy tutaj przemianę matki, ale również córki, która cierpi na autyzm. Jej trudność w budowaniu z relacji z obcą osobą. Możemy również dostrzec ciepło, dobre serce i zaangażowanie młodego mężczyzny, stojącego u progu dorosłości. Borykającego się z trudnymi decyzjami. Wbrew pozorom, nie jesteśmy w stanie przewidzieć zakończenia. Bo jak może zakończyć się historia tak wspaniałych ludzi?