timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Gdyby media się dowiedziały, że kurier DHL doręczył mi przesyłkę, w której znajduje się bomba, to bym był sławny. Serwisy śniadaniowe, programy interwencyjne i niusy biłyby się o mnie. Po tych wywiadach zapewne dostałbym zaproszenia do Top Chefów, Tańców z gwiazdami, czy innych Azja Express (Zaproszeniem do „Twoja twarz brzmi znajomo” bym nie pogardził). Cała moja kariera zakończyłaby się pisaniem książek, których nikt by nie czytał.

Tik Tak Bum - GameBy.pl

Niestety, zamiast bomby w przesyłce kuriera znalazłem imprezowy hit, który z okazji swojego 10-lecia odświeżył swój wygląd i dał 2x więcej kart. Czas zaprosić was na „Tik-Tak BUM”

Skrót zasad

Losowo wybrany gracz rozpoczynający rzuca kostką, uruchamia bombę i losuję kartę. Na każdej z liter jest „Sylaba”. Zadaniem uczestnika jest stworzyć wyraz, który zawiera wskazany zlepek liter i przekazać bombę kolejnemu graczowi. Żeby nie było to takie proste, dana „sylaba” musi być umieszczona w miejscu wyrazu wskazanym przez kostkę. Kolejną przeszkodą w tej grze jest szalony mechanizm bomby, który nie wiadomo kiedy wybuchnie (maksymalnie po 1 minucie). Komu bomba wybuchnie w ręce, jest ukarany kartą. Wygrywa w karty najbiedniejszy.

To był hit i jest hitem nadal.

Odświeżony wygląd tej gry mnie zadowolił i rozbawił. Zadowoliła mnie zawartość kart, jak i jej zwiększona ilość. Rozłożyły mnie na łopatki 2 rzeczy. Oczywiście pierwszą z nich jest powtarzający się w każdej grze 100 letni przedział wiekowy graczy, więc jeśli ktoś z was ma dziadka, który ma 113 lat to ” Tik-Tak Bum” nie jest dla niego. Czas pomówić o tym drugim. Nie wiem, co komu odwaliło, nie wiem, kto jest grafikiem, ale okładkę z uśmiechniętą bombą ZAPAMIĘTAM. Trzeba poprosić reżyserów filmów sensacyjnych o to, by bomby w ich najnowszych filmach były uśmiechnięte.

Tik Tak Bum - GameBy.pl

Pośmiałem się z uśmiechniętej bombki, czas przejść do wrażeń z zabawy. Tak jak napisałem „Tik Tak bum” nadal jest hitem wśród gier imprezowych. Bardzo proste zasady, poziom trudności gry jest nieco trudniejszy. Cieszy mnie zwiększona ilość kart, jak i jej dwustronność co podkręca wcześniej wspomnianą trudność, jak i regrywalność. To, co kocham w tej smiley bombce to czas gry, który nie przekracza 30 minut i nieprzewidywalny tak jak bomba czas każdej z rund. Ta dosyć głośna przeszkadzajka kulista (zdefiniowałem bombę) wybucha, kiedy chcę, więc w interesie każdego z graczy jest najszybsze jej przekazanie.


GameBy.pl jest na YouTube! Zajrzyj tam i zobacz co robimy.

Jedynie co bym poprawił, to zwiększył horyzonty tej gry. Wiadomo, że nie każdy z nas lubi gry słowne, więc można byłoby dołożyć talię kart typowo quizowych, przykładowo „Celebryci, którzy napisali książkę”, czy też” Rasy psów”. Możliwości udoskonalenia tej gry jest mnóstwo, więc czekam na jej kolejne części.

Na koniec

Tik-Tak Bum spełnia wszystkie nasze wymagania gry imprezowej. Proste wytłumaczenie zasad, wyważony poziom trudności gry i zabawa pełna emocji, oraz nieprzewidywalności. Ta gra jest od ponad 10 lat na sklepowych półkach, cieszy mnie jej rozwój wizualny, cieszy mnie ta uśmiechnięta bomba. Polecam wszystkim fanom imprezówek. Denerwuje, wciągając i wciąga denerwując :).

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
  • 10/10
    Grafika - 10/10
  • 9/10
    Pomysł - 9/10
  • 9/10
    Grywalność - 9/10
9.3/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły