timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

To koniec wyzysku przez bogatych, życia w biedzie i braku mięsa moi bracia! Nadszedł czas rewolucji, jestem tu by was poprowadzić, w szeregach, do boju! Sprowadzimy na nich zagładę, posmakują naszej stali wykutej w ogniu zemsty! Odbierzcie im wszystko co kochali – pieniądze, domy, mięso… mięso szczególnie. Tak właśnie wita wstępne intro gry Tooth and Tail.

Rewolucję czas zacząć!

Tooth and Tail to strategia czasu rzeczywistego, osadzona w alternatywnym świecie. Miejsce ludzi zajęły tutaj antropomorficzne zwierzęta, a głównym materiałem handlowym jest mięso.

Przenieśmy się w czasie do XIX wieku zwierzęcej historii, czasu wielkiego głodu, w którym zaczęły pojawiać się akty kanibalizmu między zwierzętami.

Akcja gry toczy się w czasie zwierzęcego odpowiednika rewolucji francuskiej. Przeciwko reżimowi, kontrolującemu kto ma zostać stracony na pożarcie, staje wpływowy kupiec i ruszająca masy, młoda przywódczyni rewolucji. Oczywiście arystokracja nie da tak łatwo za wygraną. W obronie swego majątku i pozycji pośle nie tylko swoje własne wojsko, ale też pomoże im krajowa tajna policja.

Tooth and Tail - Gameby.pl

Poprowadź armie do boju

W Tooth and Tail, wcielimy się, po kolei, w rolę każdego z dowódców konfliktu. Kampania jest w pełni liniowa, a misje są rozpoczynają się po rozmowach z niektórymi towarzyszami w głównym hub’ ie gry. Podczas prowadzenia rozmów, dowiemy się także co nieco o tle fabularnym. Poznamy ciekawe i lekko zabarwione czarnym humorem opowiadania i historie swych towarzyszy.

Gra jest strategią czasu rzeczywistego, lecz wyróżnia się tym, że podczas rzeczywistej rozgrywki kierujemy tylko jedną postacią – generałem z flagą. Diametralnie zmienia to mechanikę rozgrywki. Zaczyna być potrzebne planowanie nie tylko rozmieszczenia wojska, ale i także trasy jaką powinna pokonać nasza postać.

Tooth and Tail - Gameby.pl

Przejmując wiatraki i tworząc wokół nich pola, tworzymy jedyny, lecz niezbędny zasób – mięso. Pozwoli ono nam na wybudowanie niezbędnych koszar i wyżywi zwierzęce wojsko. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, dzięki tracącym na żyzności, przestrzeni wokół wiatraków, przez co przeciwnicy są ciągle zmuszani by szukać kolejnych, zbliżając się do siebie.

Armia jest podzielona na 3 rodzaje: jednostki tanie z niską żywotnością, jednostki średnie, które posiadają większy wpływ na przebieg bitwy, oraz jednostki ciężkie, mający ogromny wpływ na pole walki, lecz bardzo kosztowne w utrzymaniu. Dodatkowo dostępne jest wyposażenie takie jak miny, mini bunkry, zasieki, balony itp.

Jest to istotne, ponieważ w trakcie rozgrywki posiadamy tylko część wyposażenia, więc, szczególnie w bitwach multiplayer, przygotowanie przed bitwą jest niezbędne, by zdobyć przewagę nad przeciwnikiem.

Piękno pikseli Tooth and Tail

Tooth and Tail jest osadzone w rzucie izometrycznym. Pikselowa, lecz bardzo złożona grafika, przyjemnie komponuje się z muzyką, dzięki licznym animacjom tła i bujnej palecie barw. Soundtrack z gry został skomponowany w taki sposób, by jak najlepiej łączyć się z realiami historycznymi gry. Austin Wintory skomponował soundtrack podniosły, posiadający w sobie wiele pieśni bitewnych i odległych chórów żołnierzy.

Tooth and Tail - Gameby.pl

Gra Tooth and Tail, to dynamiczna strategia czasu rzeczywistego, łącząca w sobie klasyczne dla gatunku elementy, z nowymi, ciekawymi mechanikami. Tytuł jest przystępny, z uwagi na niskie wymagania sprzętowe i niski próg wejścia w rozgrywkę. Sieciowy, lub na podzielonym ekranie, tryb multiplayer to dodatkowa zabawa na kolejne godziny po skończeniu kampani, a także dostępny jest edytor poziomów, gdzie można tworzyć nowe mapy do przyszłych potyczek. Warto zagrać w Tooth and Tail dla oryginalności mechanik i przyjemnej oprawy graficznej.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 9/10
  Muzyka - 9/10
 • 9/10
  Pomysł - 9/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
9.3/10
Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

O redaktorze

Zapalony grafik, rysownik i malarz. Uwielbia sztukę w każdym obliczu, nie ważne czy to malarskie dzieło sztuki, utwór muzyczny, a może niesamowita oprawa audiowizualna w grze komputerowej lub filmie. Kocha fantastykę czytaną i graną.

Wszystkie artykuły