timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Czasami każdy z nas lubi pograć w grę, która wymaga jednego prostego zadania. Zabijać przeciwników, a potem zgarniać nagrody. Grave Keeper jest bardzo ciekawą produkcją typu hack’n’slash opierającą się na silniku Unreal Engine, i na pewno warto poświęcić jej nieco uwagi.

Grave Keeper – Zostań łowcą nagród!

Grave Keeper to nieskomplikowana gra oparta głównie na walkach w mini arenach przeciwko różnym rodzajom przeciwników i bossów. Według fabuły gry jesteś poszukiwaczem skarbów, który ma za zadanie pokonać króla szkieletów, a przy okazji zdobyć jak najwięcej złota.

Nic tylko wskoczyć w wir walki!

Twoja postać wraz z postępem gry zyskuje coraz to nowe umiejętności i bronie, lecz  wyższe poziomy zapewniają również trudniejszych wrogów i niemalże nieśmiertelnych bossów. Grave Keeper nie raz zagwarantuje nam trudne wyzwania nad którymi będziemy musieli się sporo namęczyć, lecz gra jest warta świeczki, gdyż trudne zadanie = duży zysk.

System ulepszania broni i umiejętności nie ma sobie nic do zarzucenia. Możliwość wszechstronnego doskonalenia postaci jest bardzo dużym plusem gry i na pewno zachęci wielu graczy.

Grave Keeper - GameBy.pl

Dodatkowo, gra ma również zadania poboczne, za które można uzyskiwać walutę przydatną do ulepszania umiejętności pasywnych oraz zdobywania rzadkich przedmiotów przydatnych w walce.

W grze występują trzy tryby. Pierwszy z nich polega na fabularnym przechodzeniu misji. Drugi zaś, daje nam możliwość zmierzenia się w pojedynku z innym łowcą skarbów. Ostatnim trybem jest kooperacyjna walka w czwórkę łowców. Waszym zadaniem jest wybicie wrogów oraz wspólna walka z trudnymi bossami.

Prosto, a dobrze

Mimo tego że gra nie jest duża, nie ma wymagającej grafiki oraz jest po prostu nieskomplikowana, naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Po pobraniu jej straciłem rachubę czasu i spędziłem ładne parę godzin na rozgrywce. W moich odczuciach gra może osiągnąć wielki sukces, gdyż potrafi być bardzo wciągająca.

Na rynku, a szczególnie na polskim rynku gier brakuje takich produkcji i myślę, że twórcy trafili w dziesiątkę. Podczas rozgrywki wstępnie nie doszukałem się żadnych większych wad, nawet doceniam wiele utrudnień wprowadzonych na wyższych poziomach bo to właśnie dzięki nim gra nie jest monotonna.

Podsumowując, Grave Keeper jest dobrze sprawdzającym się hack’n’slashem. Każdy tryb dodaje nam coś nowego, a większoszć kolejnych poziomów różni się od siebie. Muzyka nadaje luźny klimat, grafika nie jest może najlepsza, ale również trzyma poziom. Gra bardzo mi się spodobała i napewno jest godna polecenia.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 7/10
  Grafika - 7/10
 • 8/10
  Muzyka - 8/10
 • 9/10
  Pomysł - 9/10
 • 8/10
  Grywalność - 8/10
8/10
Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

O redaktorze

Interesuje się grą na gitarze elektrycznej oraz muzyką z lat 70-90. Uwielbia podróże i zwiedzanie wielu ciekawych miejsc w kraju lub za granicą. Mieszka pod Warszawą, jest ambitny i chętny do działania w pracy redaktora strony.

Wszystkie artykuły