timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Ostatnio na Netflixie odbyła się premiera kolejnego serialu: „Totalny Chaos: Woodstock ’99”. Ta produkcja ma przestawić, historię jednego z największych festiwali. Pierwsze odcinki przedstawiają historie festiwalu, który w 1999 roku odbył się w stanie Nowy Jork w USA. Festiwal ten miał być świętem muzyki. Jednymi z wielu zespołów, które dały koncert, był Metallica i Red Hot Chili Peppers. Festiwal miał być okazją do celebrowania radości i pokoju. Jednak w pewnym momencie przybrał on niespodziewany obrót. Pojawił się bunt, agresja i przemoc. Niemożliwym było zapanowanie nad tak duży tłumem, doprowadziło to więc do zamieszek i zniszczeń. Pojawiły się pożary, a nawet zbiorowe gwałty!

Totalny Chaos: Woodstock ’99 – Prawdziwe informacje

Serial ma za zadanie przedstawienie całej sytuacji od środka. Co tak naprawdę się tam wydarzyło? W odpowiedzi na to pytanie, z pewnością pomogą zakulisowe nagrania z Festiwalu. Nie były one przedtem nigdzie publikowane. W serialu znajdziemy też wypowiedzi osób pracujących przy Woodstocku oraz inne materiały, które naświetlą nam sytuacje. Chaos, który powstał, to z pewnością wypadkowa organizacji, czy potknięcia, o których dowiemy się z serialu.

Historia prawdziwa

Informacja o wydarzeniach, które miały miejsce na festiwalu z 1999 roku, obiegła wiele części świata. Z pewnością znajdziemy osoby, które do dziś nie wiedzą, co tam się wydarzyło. Serial jest fanatycznym przeniesieniem w czasie, który pozwoli nam, poczuć się jakbyśmy byli na miejscu. Materiały dotąd niepublikowane, pozwolą zrozumieć, od czego się to zaczęło i czemu nikt tego nie zatrzymał. Myślę, że na tym etapie mogę zdradzić fakt, że rok 1999 był przełomowy, między innym dlatego, że kończył się wiek. Przed Nami stał kolejny, a świat obiegała informacja, o końcu świata. Warunki atmosferyczne, a dokładniej upał, jaki towarzyszył uczestnikom, tylko podgrzewał atmosferę. Brakowało toi toi, a wysokie ceny wody i ogromne kolejki doprowadzały do frustracji. Jeden z artystów zaczął również podjudzać fanów, co również mogło przyczynić się do powstałego bałaganu.

Totalny Chaos: Woodstock ’99 – Warto obejrzeć?

Więcej wam nie zdradzę, ale zarówno fanów festiwali, jak i nie, zachęcam do obejrzenia tego ciekawego dokumentu. Cały festiwal został tu rozłożony na czynniki pierwsze, co w jasny i klarowny sposób pozwala na, wyciągniecie wniosków. I mam nadzieje, niepowtórzenie błędów na kolejnych do dziś popularnych festiwalach.

 

[wp-review]