timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Twitter od czasów panowania Elona Muska napotyka nowe problemy praktycznie każdego dnia. Liczba afer, które powstały wokół platformy jest już ciężka do oszacowania. Użytkownicy martwią się, albowiem losy portalu ważą się przy każdej nowej decyzji CEO. Większość z nich jest konsekwencją tego, że multimiliarder uznaje swój zakup za średnią inwestycje. Teraz próbuje odrobić straty, jednocześnie eksperymentując z nowymi rozwiązaniami. Tym razem jednak kombinowanie Muska może skończyć się dla platformy tragicznie.

Twitter – Unia Europejska wyraża sprz5eciw

Cała sprawa rozbija się o unijny kodeks postępowania w walce z dezinformacją. Jest to dobrowolna umowa, której zobowiązały się przestrzegać największe firmy działające w Europie. Założenia kodeksu są z pozoru bardzo szczytne. Chodzi o walkę z fake newsami i wszelkiego rodzaju dezinformacją. Okazuje się jednak, że Twitter ma coś przeciwko.

Kodeks nakazuje bowiem udostępnianie Komisji Europejskiej raportów dotyczących przychodów z reklam. Platforma informowałaby zatem o podziałach procentowych, a to z jakiegoś powodu nie podoba się zarządowi serwisu. O sytuacji poinformował jeden z członków Komisji Europejskiej, jednocześnie poinformował on o bardzo istotnym fakcie. Już niedługo kodeks przestanie być jedynie dobrowolną formą współpracy.

Prawo unijne zmienia się całkiem dynamicznie. Już 25 sierpnia wejdzie w życie ustawa o usługach cyfrowych. Mówi ona między innymi właśnie o walce z dezinformacją. To, co na razie przeróżne podmioty czynią dobrowolnie, wkrótce stanie się powszechnym obowiązkiem.

Twitter – Czy koniec serwisu jest bliski?

Elon Musk oczywiście nie zgadza się z unijnymi praktykami. Deklaruje się on jako bojownik w walce o wolność słowa w internecie. Naturalnie stara się również zadbać o konsekwentny wzrost przychodów firmy. UE nie idzie mu jednak w tej sprawie na rękę. Twitter - Gameby.pl

Jeżeli platforma nie dostosuje się w sierpniu do nowych zarządzeń może czekać ją grzywna w wysokości do nawet 6 procent globalnego obrotu. Co gorsza, na tym nie koniec. Jeśli serwis nadal nie zmieni reguł działania, może skończyć się to zakończeniem jego działalności w granicach Unii Europejskiej.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły