timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Walentynki to bardzo kontrowersyjne święto. Jedni je uwielbiają, inni nienawidzą. Niezależnie jednak od tego, czy spędzisz ten dzień ze swoją drugą połówką, istnieją seriale na każdą sytuację życiową!

Dla zakochanych na wesoło – Cuckoo

Zaczniemy od miłości. Serial opowiada historię dziewczyny, która jedzie do Tajlandii. Tam bierze ślub z nowo poznanym chłopakiem, Cuckoo. Wraca z nim do rodzinnego miasta jako mężatka, zaskakując rodziców. Może nie byłby to dla nich aż taki szok, gdyby nie sposób bycia małżonka. Natchniony artysta pełen pasji i pomysłów na naprawę świata skontrastowany z twardo stąpającymi po ziemi rodzicami dziewczyny bawi i wzrusza. Inteligentna komedia idealna do zrelaksowania się w towarzystwie ukochanej osoby.

Dla przyjaciół – Vexed

Nie wierzysz w miłość, ale cenisz przyjaźń damsko-męską? Historia detektywistycznego duetu, wspierającego się w trudnych chwilach, żartującego ze sobą i rozwiązującego skomplikowane zagadki kryminalne powinna Ci się spodobać. Humor nie wymaga wysiłku intelektualnego, ale rozładowuje napięcie budowane przez bezwzględnych przestępców. Przyjemna w odbiorze produkcja, w której Ty i Twój Przyjaciel przeciwnej płci odnajdziecie siebie.

Dla zakochanych fanów sensacji – Orphan Black

Kiedy Sarah Manning widzi samobójstwo kobiety wyglądającej jak ona, postanawia ukraść jej tożsamość. Tym samym wikła się w niebezpieczny spisek. Sarah poznaje swoją przeszłość. Okazuje się, że ma siostry, które musi ratować, bo wszystkim grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Tu jest wszystko. Akcja, nauka, humor, no i miłość w każdym wydaniu. Serial wciąga bez reszty. Jeśli zaczniesz go w Walentynki, istnieje możliwość, że skończysz dopiero następnego dnia.

Dla tych ze złamanym sercem – Marcella

Marcella to policjantka, która po długiej przerwie spowodowanej problemami w życiu prywatnym, wraca do pracy. Kobieta próbuje rozplątać kable osobowości po rozwodzie. Jest skomplikowaną postacią. Mimo mrocznej muzyki i ciemnej gamy kolorystycznej oraz ponurej tematyki, film daje nadzieję na poskładanie kawałków rozbitego serca. Do tego skupienie się na problemach Marcelli oraz rozwiązywaniu zagadki kryminalnej pozwala zapomnieć o bólu w klatce piersiowej.

Dla romantyków – Pride and prejudice (1995)

Serial dla prawdziwych romantyczek. Oparta na książce Jane Austen o tym samym tytule historia rodziny Bennet wzrusza i bawi. Pełna ironii, ale i nostalgii za pełną miłością opowieść okraszona pięknymi zdjęciami i kostiumami porusza serca kobiet w każdym wieku od ponad dwudziestu lat. Serial jest jednak na tyle dobrze zrobiony, że poza jakością obrazu jego wiek nie daje o sobie znać w żaden inny sposób. Kto czytał książkę, koniecznie musi ją porównać z ekranizacją, a kto nie czytał, ten z radością będzie śledził perypetie Lizzie i pana Darcy’ego.

Dla silnych niezależnych kobiet – Miss Fisher’s Murder Mysteries

Panna Fisher to młoda kobieta, która na własną rękę rozwiązuje skomplikowane zagadki kryminalne, oczywiście przeszkadzając przy tym policji. Kiedy wywalają ją drzwiami, wchodzi oknem, inteligencją zdobywa wrogów, urodą przyjaciół. Zawstydza najlepszych inspektorów a wszystko to robi całkowicie sama. Jest idealnym przykładem kobiety, która w Walentynki nie siedzi w fotelu zalana łzami, ale cieszy się z niezależności. A wątków kryminalnych w serialu nie powstydziłaby się nawet Agatha Christie.

Dla silnych niezależnych mężczyzn – Silicon Valley

Historia grupy przyjaciół, którzy w słynnej Dolinie Krzemowej próbują zdobyć sławę i pieniądze dzięki własnej aplikacji. Serial bawi, ale przede wszystkim wywołuje wielkie emocje. Nie sądziłam, że mogę siedzieć niecierpliwie w oczekiwaniu na kolejny odcinek serii o takiej tematyce. Jeden z bohaterów, Richard, nazywa laptopa swoją dziewczyną. Jeśli rozumiesz jego podejście, serial na pewno Ci się spodoba.

Dla wszystkich – Friends

Niezależnie od tego, czy masz z kim spędzić Walentynki, czy nie; czy czternastego będziesz z dziewczyną, chłopakiem, czy z przyjaciółmi, ten serial obejrzysz z przyjemnością. Stara produkcja, która emitowana była przez dziesięć lat wciąż ma rzesze fanów. Perypetie Chandlera, Monici, Phoebe, Joey’a, Rachel i Rossa wywołują całkowicie skrajne emocje, a ich różnorodność sprawia, że nie można się nudzić. Skontrastowane postacie, humor, wzruszające historie; to wszystko sprawia, że Przyjaciele są serialem uniwersalnym i ponadczasowym!

Jak widać, Walentynki można spędzać na różne sposoby z różnymi ludźmi. Jeśli nie chcesz, by przygnębił Cię widok zakochanych par na ulicach, zaparz herbatę, zakop się pod kocem i pozwól się porwać fabule. A kiedy spędzasz ten dzień z kimś, zróbcie dokładnie to samo.

O redaktorze

Artystka, spędzająca czas na tworzeniu i szukaniu swojej głowy, czym często doprowadza innych do białej gorączki a jedynym, który ją wtedy rozumie, jest jej pies. Umysł ścisły, skonfliktowany z humanistyczną duszą, z tego powodu często zapomina o minusach w równaniach i sprzątaniu stosów książek ze stolika. Uwielbia zieloną herbatę, zapach starych książek i widok ze swojego okna.

Wszystkie artykuły