timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Mieszkamy na jednej kuli ziemskiej, która podzieliła się na kontynenty, a kontynenty podzieliły się na państwa. Chlubą każdego z państw jest hymn i flaga państwowa, którą widujemy na politycznych i sportowych eventach międzynarodowego stopnia. Gdybyście mieli za zadanie dopasować 195 flag, do 195 państw, to ile byście dobrze dopasowali? Czas przetestować quiz wydawnictwa TacTic Wszystkie Państwa Świata

Wszystkie państwa świata - GameBy.pl

Skrót zasad Wszystkie państwa świata

Na ułożonej planszy rozmieszczamy 28 kart, wybieramy lektora, który graczom będzie zadawał pytania. Uczestnik aktywny wskazuje kartę, z której chce być odpytany i jeśli odpowie na pytanie pierwsze, umieszcza pionka na kontynencie, którego kraju dotyczyło pytanie. Uczestnik może zaryzykować i dostać punkty za udzielenie odpowiedzi na kolejne pytania. Gra kończy się wyczerpaniem kart na planszy lub zwycięskim umieszczeniem 5 pionka na mapie świata.

Wszystkie państwa świata - GameBy.pl

Ocena

Wykonanie gry Wszystkie państwa świata jest dobre. Młodszym uczestnikom spodobały się te puzzle tworzące plansze. Mnie spodobał się ten ogrom informacji na wszystkich kartach. Mam obawy co do zniszczenia szybkiego tych cieniutkich kart. Można to byłoby uratować wypraską, ale jej też w tej grze zabrakło.

Wszystkie państwa świata - GameBy.pl

Wrażenia z rozgrywki: mam z tym pewien problem, ponieważ nie jestem fanem geografii. Pocieszające jest to, że jestem wielkim miłośnikiem quizów, więc spojrzę na tę grę jak zwykle paczam na moje ukochane teleturnieje. Największego plusa im stawiam za styl quizu. To nie jest odgadywanka narzucająca ci losowe pytanie z karty. Ten quiz bardziej przypomina szwedzki stół, w którym naprzemiennie kosztujecie najłatwiejsze potrawy, zostawiając sobie te trudniejsze na strzelaninę. À propos strzelania, kolejną zaletą tej gry są zamknięte pytania, które najmłodszym geograficznym amatorom zapewnia 33 z przecinkiem i 3 w okresie proc. szans na udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie. Oczywiście starsi mogą sobie poekspertować i nie czytać wariantów odpowiedzi.


GameBy.pl jest na YouTube! Zajrzyj tam i zobacz co robimy.

Widzę, że ludziom się taki rodzaj zabawy podoba. Mnie niestety, ale nie porwało. Może to jest wina tematyki tej gry. Mnie geografii uczyło trzech luda, a nikomu się nie udało zrobić tego, bym geografie pokochał. Kolejnym problemem tej gry jest niejasno wytłumaczona instrukcja. Problem zauważyłem, poprawnie odpowiadając na zaryzykowane pytanie drugie z karty. Wątpliwości miałem co do niewytłumaczalnej w instrukcji punktacji za to najtrudniejsze pytanie na dole karty.

Wszystkie państwa świata - GameBy.pl

Na koniec

Wszystkie państwa świata przeegzaminuje cię ze znajomości 195 państw na podstawie ich flag. Będąc z wami szczery, o parunastu państwach się dowiedziałem,  grając w tę gre. Ten cały egzamin jest prosty i przyjemny, lecz niezbyt jasno wytłumaczoną grą, którą mógłbym polecić wszystkim nauczycielom geografii i wszystkim fanatykom quizów. Całkiem przyjemna gra.

Życzymy Miłego Grania!

Sprawdź cenę gry Wszystkie państwa świata na Ceneo.pl!

Nasza Ocena
  • 8/10
    Grafika - 8/10
  • 7/10
    Pomysł - 7/10
  • 7/10
    Grywalność - 7/10
7.3/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły