timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Pomysłów na promocję planszówek jest mnóstwo. Blogerzy pokazują jak się zmienia moda planszówkowa recenzując najlepsze tytuły, niektórzy ogranizują mniejsze i większe imprezy z planszówkami w roli głównej. Pomysłów na propagandę pełna kostek, kart i plansz jest sporo. Mnie zaintrygował Rebel game Truck. Byłem ciekaw jego powstania, więc postanowiłem wykorzystać swoje możliwości blogerskie i przeprowadzę wywiad z Pablem. Poniżej zapis naszej rozmowy.

Zaskakującym waszym pomysłem na promocje planszówek jest wasz Rebel Game Truck. Jaka była geneza i realizacja pomysłu?

Sam pomysł na takie promowanie gier powstawał, co się okazało w dwóch miejscach równocześnie. Na jednym spotkaniu rozmawialiśmy o tym, jak trafić do ludzi, którzy nie mają możliwości pojawić się na spotkaniach planszówkowych, mieszkają np. w małych miejscowościach, gdzie nie ma pubów, w których organizowane są cykliczne imprezy przy planszy lub po prostu nie mają świadomości o tym, jak rynek gier planszowych się rozrósł i z gier kojarzą tylko szachy lub monopoly. Kilka dni później okazało się, że Francuzi stworzyli taki samochód w wersji Autokarowej, co tylko utrwaliło nas w przekonaniu, że taka mobilna jednostka, która jednego dnia rano może pojawić się w jednym miejscu, a już po południu jechać do kolejnego oddalonego o kilkanaście kilometrów to strzał w dziesiątkę!

Pomysłów jak zrealizować ten projekt było kilka, ale wybraliśmy samochód w wersji „food truck” z tego powodu, że szlaki już są przetarte i ludzie kojarzą „samochody z jedzeniem” więc i nam będzie łatwiej wytłumaczyć ludziom, że to prawie to samo tylko serwujemy najlepsze gry planszowe. Samo powstanie samochodu to prawie rok czekania i planowania ustawienia półek, oświetlenia, projektowania oklejenia. Wszystko to by samochód na pierwszy rzut oka przyciągał, intrygował i zachęcał do podejścia i zapytania się „co to są te gry planszowe”.

Jaka maszyna jest waszym Rebel Game Truckiem i dlaczego ona?

Model, który wybraliśmy to peugeot boxer przerobiony na food truck, czyli ze specjalną tylną częścią. Wybraliśmy ten model z różnych powodów, np. 3 miejsca z przodu, by móc pojechać większą ekipą na event, lub odpowiednim silnikiem, który jest optymalny do tak przerobionej tylnej części.

Jaka gra Twoim zdaniem zawładnie 2016 rokiem?

Jak dla mnie gracza, który bardziej lubuje się w czymś lżejszym niż cięższym, to są dwie gry albo Tajniacy, albo gra Domek. Oby dwie weszły na rynek z dużym przytupem!

[xyz-ihs snippet=”yt”]

Twoje i Rebela plany na przyszłość to…

Wydawanie dużej ilości dobrych gier to dla nas podstawa, staramy się słuchać klienta i obserwować rynek i jego potrzeby, bo wiemy, że to klient jest najważniejszy i to, czego on oczekuje. Przykładem jest wydanie gry Time Stories, której nie planowaliśmy, ale docierały do nas bardzo mocne sygnały, że ludzie chcą tej gry, więc podjęliśmy decyzje o wydaniu.

Jakie są twoje ulubione gry planszowe i dlaczego?

Z racji ilości pracy, gram przeważnie w proste gry, gdyż nie mam czasu na poświęcenie 3-4h jednemu tytułowi. Gier jest po prostu za dużo a czasu za mało, więc wolę ten czas poświęcić na zagranie w 2-3 tytuły.
Lubię gry jasne I klarowne z prostymi zasadami, ale z możliwością zakombinowania, tak by móc wygrać.
Dla mnie ideałem jest 7 Cudów Świata, Domek, Dixit czy Szeryf z Nottingham, choć obecnie czekam za Teraformacją Mars abo klimat mnie urzekł.

A więc dziękuje ci Pablo za pogawędkę. Może kiedyś uda mi się zrobić Selfie z Rebel Game Truckiem. Was zapraszam, by obserwować nasz profil i profile Rebela, oraz Rebel Game Trucka na Facebooku. dziękuje wam za przeczytanie mojego kolejnego artykułu (lub jej przescrollowanie). Kolejne artykuły i rozmowy na mnie czekają, więc wyczekujcie ich cierpliwie.

[xyz-ihs snippet=”yt”]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły