timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Jakiś czas temu mówiliśmy już o platformach Game Streaming. Nie dało się nie zauważyć, że ich rozwój nastąpił niezwykle dynamicznie. Wybór dla konsumenta był naprawdę spory. Każda z platform oferowała nieco inne możliwości, tak że każdy mógł wybrać pasującą mu usługę. Wszystko jednak działo się w ramach konkurencji. Xbox Cloud Gaming zyskał szeroką popularność za sprawą Game Pass. Platforma nie osiada jednak na laurach i szykuje kolejne udogodnienia dla konsumentów.

Xbox Cloud Gaming – Już niedługo myszka i klawiatura

Niestety sporą udręką było dla posiadaczy Game Passa to, że aby grać w chmurze, musieli wyposażyć się w pada. Oczywiście gracze korzystający z usługi na konsoli nie mieli z tym żadnego problemu. Sprawa rysowała się inaczej w przypadku graczy PC. Korzystanie z Cloud Gaming było dla nich wręcz niemożliwe. Bardziej opłacało się wybrać ofertę któregoś z konkurentów, gdzie wszystkie gry obsługiwały klawiaturę i mysz.Xbox Cloud Gaming - Gameby.pl

Można by powiedzieć, że problem nie był wielce rażący. W końcu Cloud Gaming był dostępny za darmo w ramach Game Passa. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek oszukaniu czy wykorzystaniu konsumenta. Mimo wszystko, zmiana którą szykuje Microsoft z pewnością ucieszyłaby wszystkich, którym zależy na graniu w chmurze.

I właśnie taka informacja została ostatnio udostępniona. Już niedługo wszystkie gry dostępne w usłudze mają obsługiwać mysz i klawiaturę. Za pomocą tych peryferii będzie można grać zarówno na PC jak i telefonie, telewizorze czy gdziekolwiek indziej.

Xbox Cloud Gaming – Co dalej z usługą

To nie wszystko co Microsoft ma do zaoferowania w przyszłości. Cloud Gaming ma przejść duże zmiany związane z działaniem streamingu. Dzięki technologii Display Details API, będziemy mogli cieszyć się grami streamowanymi z mniejszym opóźnieniem. Wszystko będzie możliwe dzięki funkcjom Direct Capture. Szykuje się zatem dużo pozytywnych zmian. Xbox Cloud Gaming - Gameby.pl

Do tego dochodzi fakt, że Xbox Cloud Gaming zaczyna być uwzględniany przez producentów telewizorów. Zapowiadana jest również dostępność w usłudze innych gier, niż te z biblioteki Game Pass. Możemy się więc spodziewać, że już za niedługo Cloud Gaming stanie się jedną z potężniejszych platform Game Streaming.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły