timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Nowe rozwiązanie wprowadzone przez Youtube to prawdziwa rewolucja. Pozwoli ono uczynić filmy z całego świata bardziej przystępnymi dla wszystkich oglądających. Mowa o nowej opcji dubbingu filmu, która jest już dostępna na niektórych materiałach wideo. Trzeba przyznać, że robi ona niebywałe wrażenie.

Youtube – AI zdubbinguje wszystko

Od jakiegoś czasu Youtube był w stanie generować automatyczne napisy, dostępne na większości filmów. Przeważnie obsługiwały one język angielski i były mniej lub bardziej dokładne. Co jakiś czas narzekano na jakość generowanego tekstu, niemniej dla wielu funkcja wydawała się całkiem przydatna. Zrozumienie danego materiału było o wiele prostsze. Nie trzeba było również czekać na to, aż ktoś zajmie się stworzeniem napisów. Najnowszy projekt platformy to jednak coś, co bije automatyczne napisy na głowę.

Dubbing generowany przez sztuczną inteligencję jest już dostępny na niektórych materiałach. Do wyboru mamy kilka języków. Pierwszy raz słysząc o nowej funkcji, spodziewałem się czegoś w stylu lektora mówiącego głosem znanym z generatorów mowy. Całkowicie się jednak zaskoczyłem. Dubbing doskonale oddaje emocje wyrażane przez oryginalny głos. Youtube - Gameby.pl

Wszystko to działa w bardzo prosty sposób. AI generuje transkrypcję dźwięku z filmu, a następnie wysyła ją do danego twórcy. Ten może dokonać poprawek i zaakceptować finalną wersję. Dubbing występuje w wielu językach, nie tylko tych najbardziej popularnych. Google zapowiada, że katalog języków będzie stale rozwijany. Pozostaje nam tylko czekać na dodanie polskiego.

Youtube – Rewolucyjny projekt

Można powiedzieć, że w końcu doczekaliśmy się rozwiązania wykorzystującego AI, z którego można śmiało korzystać na co dzień. Wiadomo, niektórzy potrafią używać Chatu GPT codziennie i czerpać z niego korzyści. Mowa jednak o czymś, z czego skorzystają nawet osoby wcale niezainteresowane tematem sztucznej inteligencji. Youtube - Gameby.pl

Projekt Youtube’a można nazwać przełomowym. Przede wszystkim zwiększa on dostępność filmów, dla osób posługujących się różnymi językami. Od teraz w ogóle nie trzeba znać danego języka, aby śmiało oglądać twórcę, który posługuje się nim na co dzień. Przetestujcie tę opcję sami, z pewnością będziecie w niezłym szoku.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły