timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Żabka dzięki swojej aplikacji zyskała naprawdę bardzo dużo w oczach klientów. Z początku, model specjalnych promocji oraz zbierania punktów – żapsów, spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Potem było już tylko lepiej. Sieć sklepów wprowadzała kolejne dodatki. W pewnym momencie, nowości w apce pojawiały się szalenie często, tak, że ciężko było się w nich połapać. Finalnie jednak, każdą zmianę rozpatrywano raczej jako mniejszy bądź większy plus. Okazuje się jednak, że te wszystkie dodatki nie były dla Żabki aż tak opłacalne. Sieć postanawia pozbyć się sporej części z nich.

Żabka – Z czego już nie skorzystamy?

O całej zmianie można było dowiedzieć się z maila, który został wysłany osobom, korzystającym z aplikacji mobilnej sklepu. Poinformowano w nim o zmianach w regulaminie, a te wprost mówiły o odchodzących funkcjach. Najszybciej, bo już 17 czerwca, zniknie usługa Żappka Pay. Pozwalała ona w prosty sposób, płacić za zakupy, przy użyciu aplikacji. Tym sposobem, osoby, nieposiadające łączności NFC w swoim smartfonie, mogły bez przeszkód płacić telefonem w sklepie. Jak widać, nie była to aż tak popularna opcja.Żabka - Gameby.pl

Znika również historia żappsów oraz możliwość ich przesyłania. Pierwsze z rozwiązań, umożliwiało podejrzenie w prosty sposób, kiedy i w którym sklepie, otrzymaliśmy określoną liczbę punktów. Przesyłanie żappsów polegało natomiast na przelewach między użytkownikami. Był to z pewnością ciekawy dodatek. Jeżeli ktoś był bardzo blisko progu punktowego, zapewniającego promocję, bądź darmowy produkt, mógł poprosić znajomego o pożyczenie paru żappsów.

Zapomnijcie o Żabka Post – opcji śledzenia przesyłki, bezpośrednio przez aplikację. Dziwne, że ta funkcjonalność znika, bo wydaje się całkiem przydatna. Poza tym, zostaną usunięte wszelkie abonamenty, takie jak np. kawonament. Wszystkie te zmiany mają pojawić się w aplikacji w lipcu bieżącego roku.

Żabka – Dziwne zachowanie sieci

Zmienić mają się także zasady wchodzenia do Żabki Nano – sklepu samoobsługowego franczyzy. Nie wiadomo jednak, jak do końca przebiegnie cała zmiana. Na efekty trzeba poczekać, najpewniej również do lipca.

Żabka - Gameby.pl

Część użytkowników z pewnością może czuć żal, wynikający z usunięcia opcji, z którym korzystali z zadowoleniem. Sieć sklepów w oficjalnym oświadczeniu, wspomniała jedynie o chęci uczynienia aplikacji wygodniejszą i łatwiejszą w obsłudze. Można jednak domyślać się, że wymienione wyżej funkcje, nie cieszyły się aż taką popularnością, by Żabce opłacało się je zostawić.

 

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły