timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Kilkakrotnie tu pisałem o moim ulubionym elemencie gry: Blef. Jest to ciekawy składnik negatywnej interakcji, który pozwala na drobne oszustwa podczas gry. Najbogatsi gracze udają pechowców, najbiedniejsi przechwalają się tym, że mogą wygrać, strasząc swoich rywali porażką. Są osoby, które dają się na to nabrać, znam też wielu takich planszówkowych przegrywów, którzy wolą grać uczciwie pomimo tego, w jaką grę gramy. Dziś na stół testerski położyłem grę, w której nie warto ufać NIKOMU!!! Złodzieje wydawnictwa Rebel.

Skrót zasad gry Złodzieje

Po poprawnym potasowaniu kart, każdy z uczestników dostaje 3 karty. Tura gracza jest następująca: najpierw kartę dociąga, następnie wykłada na stół i oddaje kolejkę kolejnemu uczestnikowi. Z tym rozgrywaniem karty jest dosyć ciekawe. Łupy wykładamy sobie po cichu lub komuś jawnie. Karty akcji oraz radiowozy lub karty z wozem wykładamy jawnie. 4 radiowozy oznaczają nalot, w którym najbogatszy w łupy traci wszystko. Gra kończy się wyłożeniem 7 kart złodziejskiego wozu. Wygrywa najbogatszy w punkty.

Ocena

Na grę chcę się patrzeć, a pojęcie zasad nie jest trudne, ponieważ instrukcja jest krótka i przejrzysta.

Co do rozgrywki to tu mogę wymienić jej kilka plusów, gdyż uważam tę grę za jedną z najlepszych gier na blef i jako filler też znajdzie moje wielkie uznanie. Regulamin pojmie nawet kilkulatek, bo gra w obsłudze jest prosta. Co do zabawy ze złodziejami to powiem wam: dzieje się. Lubię takie gry, gdzie uczestnicy mają swoją tajemnicę. Tu każdy może kłamać i kręcić, więc z zaufaniem tu radziłbym się powstrzymać. Dla potencjalnych graczy mam jeszcze jedną radę ukrywajcie się ze swoimi emocjami. Tu uśmiech radości z jakiejkolwiek akcji potrafi uczestnika zdradzić. Tu zasada pokerowej twarzy jest kluczem do zwycięstwa.

Jest jedna karta akcji, której chciałbym się pozbyć. Jest to blokada, której użycie niepotrzebnie ujawnia zamiary uczestnika… chyba że blefuje. Używasz blokady, to znaczy, że boisz się policji, gdyż masz spory łup, którego nie chcesz stracić. Mnie ta karta trochę przeszkadza w grze. Jestem ciekaw jednego. Gdyby taka gra jak „Złodzieje” doczekała się dodatku” to jakimi akcjami jeszcze by można było namieszać?

Na koniec

Złodzieje to bardzo szybka gra. Trochę strategiczna, trochę imprezowa, której plusami mogą być czas gry, wygląd cena, proste zasady gry, a one potrafią wciągnąć oraz ta negatywna interakcja, która ubóstwiam. Jasne, że polecam tym którzy gry planszowe znają i chcą poznać 🙂

Życzymy Miłego Grania!

Sprawdź cenę gry Złodzieje na Ceneo.pl!

[wp-review]
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły