timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Mini Metro to bardzo dobra gra strategiczna, której wersję komputerową jakiś czas temu miałem niewątpliwą przyjemność recenzować. Dzisiaj mam dla Was mobilną wersję tej produkcji!

Na wstępie chciałbym skupić się na różnicach pomiędzy wersją mobilną, a komputerową.

Jest ich wiele, ale skupiam się na tych najbardziej widocznych. Pierwsze co zauważyłem, to fakt iż po przegranej rozgrywce nie mamy możliwości kontynuacji gry w trybie bez końca – jest to moim zdaniem jedna z wad tej produkcji. Kolejną różnicą jest możliwość przecinania się linii. Jest to naprawdę spore ułatwienie, które trzeba poprawić w aktualizacji. Ponadto zauważyłem brak bardzo przydatnej funkcji, mianowicie możliwości usuwania całej linii za jednym razem.

Mini Metro - GameBy.pl

Na naszych smartfonach nie zabraknie za to dobrze znanych i cenionych funkcji takich jak tryb nocny, który tutaj wygląda wspaniałe. Nie ustępuje on w niczym wersji komputerowej, nawet można by powiedzieć że jest lepszy. Mamy również możliwość obejrzenia powtórki z naszej rozgrywki, a na koniec możemy wygenerować mapę – dokładnie tak jak na komputerze.

Oczywiście występują rozmaite bugi i niedociągnięcia, ale jest to dopiero pierwsza wersja tej gry na urządzenia mobilne. W tym miejscu warto również wspomnieć że gra miała zostać wydana dopiero w Styczniu 2017, a dostaliśmy ją w Listopadzie. Pomimo tego, gra nadal jest produkcją godną polecenia. Dlatego warto przypomnieć o co w niej chodzi.

Mini Metro - GameBy.pl

W Mini Metro tworzymy mapę metra dla danego miasta. Możemy wybierać z metropolii całego świata. Symbole stacji to figury geometryczne. Przy każdej stacji mamy ikony pokazujące gdzie pasażerowie chcą dojechać. Gramy aż do przepełnienia którejkolwiek stacji w mieście. Jeżeli czujesz niedosyt po bardzo skróconym opisie, to zachęcam do lektury mojego poprzedniego tekstu o Mini Metro na komputer.

Pamiętam jak tuż po zapowiedzi tej gry na telefony, ogarnął mnie ogromny entuzjazm, który niestety po pierwszej rozgrywce został mocno ostudzony. Moja pierwsza myśl brzmiała “chyba chcieli coś zmienić, ale nie wiedzieli co dokładnie”. Mini Metro na Androidzie nie zachwyciło mnie tak, jak wersja komputerowa, co nie oznacza, że jest to gra słaba. Gra jest dobra, ale wolę grać w nią na komputerze.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 8/10
  Grafika - 8/10
 • 8/10
  Muzyka - 8/10
 • 10/10
  Pomysł - 10/10
 • 7/10
  Grywalność - 7/10
8.3/10
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły