timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Tormentum Dark Sorrow

Tormentum Dark Sorrow to typowa, lecz ciekawa produkcja przygodowo-logiczna typu Point & Click. Akcja odbywa się w mrocznej krainie marzeń i koszmaru. Jako bezimienny bohater przemierzamy krainy pełne zagadek i pytań. Każde pytanie prowadzi nas do kolejnego.

Dodatkowo dramatyczny klimat został świetnie przedstawiony za pomocą twórczości H.R.Gigera oraz Zdzisława Beksińskiego. Cała oprawa graficzna jest bardzo przygnębiająca, ale przyjemna dla oka. Gdyż detale zawarte w każdej lokacji przykuwają wzrok.

Tormentum Dark Sorrow - GameBy.pl

Oczywiście mroczny klimat tej produkcji nie jest wszystkim pozytywnym, bardzo ciekawo została ukazana fabuła. Akcja gry odbywa się w 3 krainach. Każda z nich jest odmienna pod względem architektury, zagadek, stworów je zamieszkujących oraz naszych misji. Na początku budzimy się w zamkniętej metalowej klatce razem z jakimś stworzeniem bez wspomnień, przytwierdzonej do pewnej machiny. Następie wbrew swojej woli zostajemy zamknięci w więzieniu w zamku tortur. Już od samego początku musimy znaleźć odpowiedź, jak uciec. Niestety naszym jedynym pozostałym wspomnieniem jest obraz przedstawiający wzniesione ku niebu ręce.

Tormentum Dark Sorrow - GameBy.pl

Tak oto bez niczego przy sobie, nie wiedząc kim jesteśmy, zaczynamy swoją przygodę. Poruszamy się stopniowo po zamku zabijając lub zostawiając w spokoju mieszkańców zamku. Wybory te mają bardzo duży wpływ na zakończenie gry, jak i różne części historii. W późniejszych etapach gry poruszamy się po pustkowiach, jak i lodowych krainach spotykając na swojej drodze co raz to dziwniejsze rzeczy.

Tormentum Dark Sorrow - GameBy.pl

Jako lekką wadę tej produkcji można podać muzykę. Nie zachwyciła mnie ona, czasami wolałem nawet grać bez dźwięku. Lecz to tylko kwestia gustu, mi mroczna muzyka nie przypadła tym razem.

Mimo wszystko jest to gra logiczna. Najważniejsze i pozytywne w tej produkcji są zagadki logiczne. Cały świat przepełniony jest minigrami. Wiele z nich jest prostych, lecz niektóre potrzebują wiele czasu zastanowienia. Gra jest bardzo ciekawa i przystępna dla każdego. Mnie osobiście strasznie wciągnęła i wiele osób mnie poprze. Tak, więc całkowita ocena tej produkcji jest bardzo pozytywna, ale uzasadniona. Przewidywany czas gry to około 5 godzin. Koszt tej gry nie jest wysoki, tak, aby każdy mógł sobie na nią pozwolić. Wynosi dokładnie 20 PLN. Bardzo polecam tę produkcje, gdyż zaspokoiła ona moje oczekiwania i miło spędziłem przy niej czas.

Nasza Ocena
 • 9/10
  Grafika - 9/10
 • 5/10
  Muzyka - 5/10
 • 6/10
  Pomysł - 6/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
7.3/10
Życzymy Miłego Grania!
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Typowy gracz, który czasem znajduje czas na stworzenie czegoś kreatywnego. Osobiście zajmuje się wszystkim, co tylko sprawi mu przyjemność.

Wszystkie artykuły