timer
Przewidywany czas czytania to 4 minuty.

Pamiętacie jak to wam wasi starzy lub starzy waszych starych lub W. Disney opowiadał wam bajkę o trzech małych świnkach, które chciały zamieszkać w wybudowanych przez siebie domkach. Jedna świnka zbudowała dom ze słomy, lecz zły WILK (bo innych złych zwierząt oczywiście nie można było znaleźć) ten domek zdmuchnął, a pracowitą wieprzowinkę zjadł na śniadanie. Na obiad zjadł świnkę, która zbudowała domek drewniany, lecz na kolację nie miał co liczyć, gdyż pracowity wieprzu zbudował murowany dom odporny na dmuchanie wilka. Dziś wilk z łatwością mógłby trzecią świnkę zjeść, a murowany domek wykurzyć. Trzeba tylko pomodlić się do bogini nienawiści zwanej biurokracją i poplotkować z kapłanami tej religii, czyli pracownikami urzędu skarbowego, którzy potrafią dokonać niemożliwego, tylko po to, by uprzykrzyć życie zaradnym osobom. Dziś przedstawię wam pierwszy tom Bajkogry, czyli grę zamkniętą w książce. Zagrajmy w “Trzy małe świnki” wydawnictwa 2Pionki.

3 małe świnki - GameBy.pl

Skrót zasad 3 Małe Świnki

Tu znowu się wyręczę materiałem filmowym, który to wszystko dobrze wytłumaczył.

Ocena

Klasycznie ocenę zacznę od wyglądu, który mnie powalił. Idea zamknięcia gry w pudełko w kształcie książki GENIALNE. Świetnie to wygląda na półce, a przechowywane w niej materiały nie spacerują sobie po pudełku. Wypraska jest dobrze skorygowana, instrukcja ilustrowana z jasno wyjaśnionymi zasadami. Zapomniałem wam powiedzieć, że dla niezaznajomionych z tą bajką jest broszurka, w której możecie poznać tę zabawną historyjkę. Jest fantastycznie do tego stopnia, że pierwszy raz polubiłem kolor różowy.

3 małe świnki - GameBy.pl

Przyjrzyjmy się teraz rozgrywce, czyli czy ta gra mnie bawi, czy nie? Trochę mi będzie z tym trudno, gdyż widzę, że nie jestem targetem tej pozycji. Ta gierka jest dla dzieci i z tego, co widzę, dzieciarnia bawi się przy niej doskonale. 3 małe świnki to lekki i przyjemny Push your luck, gdzie dobre decyzje mogą szczęściu pomóc. Tu mnie szczerze zaskoczono, ponieważ nie sądziłem, że przy loterii będę musiał podejmować dobre decyzje i kombinować, tak by zbudować, jak najlepsze domki. Ta cała kombinatoryka budowlana przydaje się w grze z medalami. Jest coś, co powoduję, że ta gierka jest złośliwa. Kochany wilczek, który dość brutalnie rozprawia się z wybrańcem gracza aktywnego.

3 małe świnki - GameBy.pl

Widzę tu coś, co kocham, czyli negatywna interakcja, choć uważam, że dla najmłodszych jest ona zbyt brutalna. Takie odnoszę wrażenie. Ja na przykład nie mam serca młodemu graczowi zabierać murowanych części. Niestety ta litość nie działa w obie strony, więc często przegrywam. Jest jeden “Smuteczek”. Brakuje mi pionków w kształcie świnek. Ale by taki dodatek dodał do klimatu.

3 małe świnki - GameBy.pl

Na koniec

Jeżeli wasze dziecko lubi być złośliwe, szukacie dla niego ciekawej gry, którą wasze dziecko polubi, to radzę spróbować z książką… grą… Pierwszym tomem bajkogry jaką jest gra “3 małe świnki”. Moim zdaniem jest to lekka loteria, w której trzeba decydować, kombinować i mieć szczęście. Piękna gra zamknięta w pięknym pudełku, w którą gra się dobrze. Gdybym był dzieckiem, to moja ocena byłaby wyższa, ale jako 22-latek powiem wam, że jest dobrze. Dzieciarnia bawi się wspaniale… w rozwalanie mi domku. Polecam.

Życzymy Miłego Grania!

Nasza Ocena
  • 7/10
    Grafika - 7/10
  • 8/10
    Pomysł - 8/10
  • 8/10
    Grywalność - 8/10
7.7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły