timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Pretty Little Liars to serial, który oglądać możemy już od 2010 roku. 27 czerwca miał swoją premierę ostatni odcinek siódmego i tym samym ostatniego już sezonu. Podczas półtoragodzinnego seansu w końcu poznaliśmy tożsamość, trzeciego już, prześladowcy Kłamczuch. Wielki finał i ujawnienie tak ogromnej tajemnicy miały być spektakularne. Jednak, czy się udało? Tożsamość A.D. z pewnością była zaskakująca, gdyż na tak poplątaną teorię i słaby motyw mało kto by wpadł.

Pretty Little Liars

Z początku serial opowiadał historię grupy pięciu przyjaciółek. Jedna z nich, Alison, zaginęła, a po roku znaleziono jej martwe ciało. Właśnie wtedy reszta dziewczyn zaczęła dostawać wiadomości od tajemniczego A. Rozpoczęła się gra, której celem było zniszczenie życia każdej z przyjaciółek. Przez siedem sezonów wiele się zmieniło. Sprawa śmierci Alison została wyjaśniona, a tożsamość prześladowcy ujawniona. Pojawiło się kolejne A, które również chciało zemścić się na głównych bohaterkach. Ono również zostało zdemaskowane, lecz, aby Kłamczuchy nie miały w życiu zbyt łatwo, grę przejął następny prześladowca. Serial zaczął się robić absurdalny już za panowania drugiego A. Twórcy jednak brnęli dalej, tworząc nietrzymający się kupy serial. Wiele wątków zyskało mało wiarygodne wyjaśnienia. Niektóre do tej pory zostają tajemnicą, gdyż zostały zwyczajnie zapomniane. Siódmy sezon był promowany jako ten, który odpowie na wszystkie nasze pytania. Nie jestem jednak pewna, czy teraz nie mamy ich jeszcze więcej.

Pretty Little Liars - GameBy.pl

Wielki finał

Pierwsza część odcinka to zwyczajne romansidło. Co chwilę na ekranie pojawiają się całujące się postaci. Zbliża się ślub jednej z głównych par, inna opiekuje się swoimi dziećmi. Istna sielanka. Spokojne życie bohaterów kończy się po mniej więcej czterdziestu minutach, kiedy to jedna z Kłamczuch zostaje porwana do podziemnej budowli, należącej do tajemniczego A.D.. Najwyraźniej nowy prześladowca jest wielkim fanem tego poprzedniego, gdyż schron pod ziemią był więzieniem dla dziewczyn już kilka sezonów temu. Jak to już często w filmach i serialach bywa, złoczyńca wyjawia ofierze całą swoją życiową historię. Dzięki temu poznaliśmy motyw ostatniego prześladowcy przyjaciółek, który, prawdę mówiąc, nie jest zadowalający. Kolejna łzawa opowieść o porzuceniu i chęci zemsty za czyjąś śmierć (z którą Kłamczuchy nie miały przecież nic wspólnego). Nie brakuje również dziur w całej historii oraz błędów logicznych. Oprócz Kłamczuchy porwany został także partner jednej z głównych bohaterek. Uczynione zostało to chyba tylko po to, aby reszta mogła zauważyć, że coś jest nie tak i ruszyć na ratunek. Historia Kłamczuch kończy się dla nich szczęśliwie, jednak to nie koniec. Ostatnie minuty odcinka ukazują nam inną grupę nastolatek, którym przytrafia się to samo, co bohaterkom Pretty Little Liars kilka lat wcześniej. Czyżby planowano zrobienie spin offu serialu?

Pretty Little Liars - GameBy.pl

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Fanka wszelkiego rodzaju książek i seriali. W wolnym czasie pogłębia wiedzę o kosmosie. Uwielbia grać w gry planszowe oraz poznawać nowe języki i zagraniczne kultury.

Wszystkie artykuły