timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Acer jako marka nie jest zbyt bardzo kojarzony z tabletami. Ogólnie, te urządzenia są domeną paru największych rynkowych graczy. Rzadko do głównego nurtu przebija się sprzęt stworzony przez firmy, które w swojej karierze nie mają długiej historii tworzenia tabletów. Tym razem może być jednak inaczej. Acer zaprezentował dwa nowe urządzenia z serii Iconia Tab. Sprzęt zaskakuje, szczególnie swoją ceną.

Acer Iconia Tab – Specyfikacja

Producent zdecydował się na wypuszczenie dwóch, w miarę podobnych do siebie urządzeń. Są to Iconia Tab M10 oraz P10. Co ciekawe, jedynie wersja P10 będzie jak na razie dostępna w Polsce. Nie wiadomo do końca dlaczego tak to wygląda. Nie ma się jednak sensu zbytnio przejmować, gdyż obie wersje są do siebie bliźniaczo podobne. Podając specyfikację, skoncentrujemy się na modelu dostępnym w naszym kraju. Acer - Gameby.pl

Iconia Tab P10 jest wyposażony w 10,4 calowy ekran IPS WUXGA o rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli. Odpowiada to rozdzielczości 2K. Na pokładzie znajduje się procesor MediaTek Kompanio 500, wspomagany przez 6GB pamięci RAM. Na dane, użytkownicy otrzymają 128 GB pamięci. Miejsce będzie można rozszerzyć przy pomocy karty SD.

Bateria tabletu szczyci się pojemnością 6000 mAh. Brzmi to całkiem nieźle. Dodatkowo producent twierdzi, że na urządzeniu będzie można odtwarzać wideo nieprzerwanie przez aż 10,5 godziny. Zostają jeszcze aparaty. Tylny posiada rozdzielczość 8MP, a ten do selfie 5MP. Nie jest to zatem topowy poziom, ale nie możemy oczekiwać niesamowitych bajerów w tak znikomej kwocie. Acer - Gameby.pl

No właśnie, Acer Iconia Tab P10 został wyceniony na 999 złotych. W takiej cenie ciężko szukać sprzętu z podobną specyfikacją. Dla ciekawskich można dodać, że wersja M10 cechuje się nieco mniejszym ekranem, a co za tym idzie mniejszą rozdzielczością. Brata bliźniaka P10 można dostać za 179 euro.

Acer Iconia Tab – Dla kogo to sprzęt?

Tablety z serii Iconia Tab to urządzenia dla osób, które nie mają wygórowanych wymagań. Z pewnością wystarczą one do prostych codziennych zadań, przeglądania internetu lub oglądania filmów. Tablety są warte polecenia komuś, kto nie chce wydawać kroci, aby móc cieszyć się przyzwoitymi możliwościami sprzętu.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły