timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Activision można kojarzyć z wielu popularnych serii i pojedynczych produkcji. Marka od wielu lat dostarcza tytuły, które zdobywają serca graczy na całym świecie. Nie dziwi zatem fakt, że firma decyduje się na stworzenie kolejnego studia, które będzie współpracować z głównym oddziałem. Chodzi o zwiększenie zasobów pracy oraz wypracowanie nowej, świeżej perspektywy. Możemy się cieszyć, bo siedziba nowego studia będzie znajdować się w Polsce, a konkretnie w Warszawie. Czym konkretnie się ono zajmie?

Activision – Firma otwiera kolejne studio

Nowe, samodzielne studio ma nosić nazwę Elsewhere Entertainment. Będzie ono miało wolność, jeśli chodzi o pracę nad nowymi produkcjami. Uzyska jednak wsparcie oraz możliwość korzystania z zasobów Activision. Możliwa będzie również współpraca z oddziałem, zlokalizowanym w USA.Activision - Gameby.pl

Zespół, będzie składał się z osób, które miały już okazję pracować, przy naprawdę dużych tytułach, jeśli chodzi o branżę gier. Mowa o takich grach jak ,,Cyberpunk 2077″, seria ,,Far Cry”, ,,Wiedźmin”, ,,The Last of Us”, czy ,,Uncharted”. Są to nazwy nieobce, dla kogoś, kto choć w drobnym stopniu interesuje się grami. Miejmy nadzieję, że doświadczenie poszczególnych członków, przełoży się na lepsze dopracowanie produktu, którym zajmie się studio.

Nad czym będzie pracować Elsewhere Entertainment? Właściwie, nie do końca jeszcze wiadomo. Z zapowiedzi, można wywnioskować, że ich dzieło ma mieć wymiar międzyplatformowy, a więc nie tylko być zaadaptowane w grze, ale ma być w stanie również stanowić podstawę dla filmów czy seriali. Jeśli chodzi o sferę czysto gamingową, gra ma wyjść na konsolę Xbox. To jedyne, czego możemy być pewni. Nie wiemy natomiast nic o tematyce, pomysłach, potencjalnych datach, ani podobnych informacjach.

Activision – Krok w dobrą stronę

Przede wszystkim, możemy być dumni z faktu, że gigant z USA, postanowił wybrać Warszawę, jako swoją siedzibę. Polska ma coraz większe znaczenie, jeśli chodzi o rynek gier, miejmy nadzieję, że taki trend się utrzyma.Activision - Gameby.pl

Dla wszystkich niecierpliwych, jest promyk nadziei. 9 czerwca bieżącego roku odbywa się Xbox Games Showcase. Jest to wydarzenie, podczas którego deweloperzy, mogą pochwalić się tym, nad czym w danej chwili pracują. Choć dla Elsewhere Entertainment, to jeszcze zbyt wcześnie na zapowiadanie jakiejś gry, to może studio zdradzi nieco szczegółów, na temat koncepcji i pomysłów, jakie siedzą w głowie twórców.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły