timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Thunderbolt można z pewnością nazwać jedną z lepszych technologii, jakie Intel wprowadził na rynek. Aktualnie czekamy na nowy sprzęt, który będzie kompatybilny z zapowiedzianym już wcześniej Thunderbolt 5. Standard oferuje przede wszystkim ultraszybkie przesyłanie danych, a także możliwość zastąpienia kabla DisplayPort. Urządzeń jeszcze nie zobaczyliśmy, a firma już zapowiada kolejne nowości. Na celowniku jest innowacyjna technologia – Thunderbolt Share. Ma ona pozwolić, na znacznie łatwiejszą pracę, z wykorzystaniem dwóch komputerów.

Thunderbolt Share – Koniec problemów z łącznością między komputerami

Zapewne spora część osób jest sobie w stanie wyobrazić korzystanie, czy też na co dzień sama korzysta z dwóch komputerów. Czasem jest to kwestia wygody, czasem dzieje się tak ze względu na pracę. Powód, tak naprawdę jest nieistotny, bo to, co zapowiedział Intel, jest w stanie pomóc niemalże każdemu, kto działa na dwóch, różnych urządzeniach.Thunderbolt Share - Gameby.pl

Technologia Thunderbolt Share pomoże w łączeniu komputerów, dając możliwość połączenia ich z jednym monitorem i obsługiwanie ich właśnie na jednym ekranie. Można tak zrobić zarówno z laptopem i komputerem stacjonarnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć ze sobą dwa PC-ty.

Jak jednak wykorzystać coś takiego. Otóż zastosowań jest multum. Sam Intel, wymienia kilka sytuacji, gdzie coś takiego mogłoby nam się przydać. Poprzez połączenie, użytkownik ma dostęp do plików z obu komputerów naraz. Łączność Thunderbolt ma zapewniać przy tym minimalne opóźnienie oraz brak obniżenia jakości, jeśli chodzi o rozdzielczość. Rozwiązanie przyda się w przypadku transferu plików na nowy komputer, czy też przy synchronizacji danych, pomiędzy urządzeniami. Można też po prostu korzystać z zestawu, tak jakby był on jedną maszyną. Obsługa obu urządzeń na raz nastąpi poprzez jedną myszkę i jedną klawiaturę.

Thunderbolt Share – Niestety, trzeba jeszcze poczekać

Zastosowań można wymyślić jeszcze co najmniej kilka. Przede wszystkim, jest to jednak krok w stronę rozwiązań, przyjaznych użytkownikowi, ułatwiających życie. Jeszcze jakiś czas temu, czynności, które wymuszały użycie dwóch komputerów, potrafiły być czaso- i pracochłonne.Thunderbolt Share - Gameby.pl

Choć funkcja Thunderbolt Share wydaje się bardzo ciekawa, to niestety, jest to już niejako znakiem rozpoznawczym Intela – trzeba będzie poczekać. Póki co, wciąż oczekuje się na komputery, przystosowane do Thunderbolt 5. Firma ogłosiła jednak nowy projekt, ze względu na producentów sprzętu. Sporo firm zapowiedziało, że rzeczywiście, mają oni zamiar dostosowywać najnowsze produkty, tak by współpracowały z funkcją Share.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły