timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

O iOS 18, czyli nadchodzącej wersji systemu operacyjnego od Apple mówi się z każdym dniem coraz więcej. Początkowo, jedynie domyślano się, co firma może umieścić w najnowszej aktualizacji. Im bliżej jednak do potencjalnego debiutu 18-nastki, tym więcej informacji wydaje się być pewnymi. Wnioskując z tych, które ostatnio obiegają internet, można spodziewać się, że system będzie swego rodzaju rewolucją, która zrobi wrażenie na konsumentach, ale również na konkurencji. Co wiadomo, o nadchodzącej premierze Apple?

iOS 18 – Sztuczna inteligencja wjeżdża na całego

Jak donosi Bloomberg, nowy iOS ma być po brzegi wypchany sztuczną inteligencją. Jesteśmy aktualnie świadkami ogromnego trendu, w ramach którego, producenci wykorzystują wypracowane technologie, związane z AI i implementują je w faktycznych programach i urządzeniach. Ostatnie ogłoszenia od OpenAI, czy też Microsoftu idealnie się w ten trend wpisują. Apple nie może pozostać gorsze.

iOS 18 - Gameby.pl

AI pojawi się zatem w aplikacjach codziennego użytku. Najnowsza wersja systemu ma zaoferować retusz zdjęć z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Pojawi się też opcja tworzenia podsumowań i skrótów. Ma się ona odnosić do wielu aplikacji, takich jak notatki, wiadomości, przeglądarka internetowa itd. W skrócie, telefon będzie w stanie tworzyć inteligentne skróty, ułatwiające zarządzanie zawartością smartfona.

Oprócz tego, AI zawita również w sferę rozmów i chatów. Tutaj pojawia się ciekawe zaskoczenie, Apple planuje bowiem umieszczenie w najnowszym iOS funkcji, generującej unikalne emotki na podstawie wpisywanej wiadomości. Użytkownicy będą mogli także wykorzystać automatyczne odpowiadanie na wiadomości. Oczywiście wsparte przez sztuczną inteligencję. Nie mogło być inaczej.

iOS 18 – Kto skorzysta z nowych funkcji?

Niestety, przypuszcza się, że nie każdy będzie mógł skorzystać z nowych dobroci, oferowanych przez iOS 18. Głównym przedmiotem obaw okazuje się być moc obliczeniowa, potrzebna do udźwignięcia technologii. Możliwe, że najbardziej zaawansowane funkcje AI trafią jedynie do najnowszych iPhone’ów.iOS 18 - Gameby.pl

Co zaś tyczy się premiery systemu, więcej dowiemy się o niej prawdopodobnie 10 czerwca, podczas konferencji WWDC 2024. Wtedy to Apple ma ogłosić nowości, nad którymi pracuje i które zamierza niedługo wprowadzić na rynek. Wśród nich z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdzie się przynajmniej zapowiedź nowego systemu. Jeśli los się uśmiechnie, może firma uraczy fanów datą premiery lub też ogłosi program testów beta. Póki co, pozostaje jedynie czekać.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły