timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Aktualizacje systemów operacyjnych, zwłaszcza w przypadku smartfonów, to naprawdę ciekawe zjawisko. Teoretycznie, producenci rzeczywiście powinni aktualizować przede wszystkim funkcje związane z bezpieczeństwem i wydajnością, przy okazji dodając parę nowości, wywołujących uśmiech na twarzach użytkowników. Od jakiegoś czasu aktualizacje te są jednak traktowane z niesamowitym entuzjazmem. Wydarzenie to urasta do rangi czegoś niezwykle przełomowego, nawet jeśli zmiany nie są tak naprawdę ani wielkie, ani rewolucyjne. Jak w kontekście takiego postrzegania aktualizacji, odnajdzie się kolejna wersja popularnego systemu, mianowicie Android 15?

Android 15 – Co już o nim wiemy?

Informacje o nowej wersji Androida pojawiają się, póki co sporadycznie. Nie pochodzą też oczywiście z oficjalnych źródeł. Firmy najczęściej bardzo długo zwlekają z prezentowaniem nowej zawartości, zwykle odwlekając to aż do dnia premiery. Nie inaczej jest w tym przypadku.

Jeśli chodzi o nowości, którymi zaskoczy nas Android 15, to jedną z nich ma być wykorzystanie pełni możliwości smartfonowych ekranów. Póki co, w telefonach z tymże systemem, zawartość na przykład stron internetowych, nie wypełnia w całości ekranu urządzenia. Obszar dolnego paska, służącego do obsługi smartfona, pozostaje niewykorzystany, skutecznie zasłaniając treść. To ma się zmienić. Na zdjęciach z różnorakich wycieków, zaobserwować można przezroczysty pasek, który o niebo lepiej komponuje się właśnie, chociażby z internetowymi treściami. Android 15 - Gameby.pl

Poza tym, do nowej wersji systemu trafić ma więcej danych, dotyczących baterii. Użytkownicy będą w stanie lepiej monitorować proces ładowania oraz rozładowywania się ogniwa. Podobno pojawić się mają również opcje związane z inteligentnym ładowaniem i lepszym ograniczeniem zużycia baterii. Jedną z ciekawszych nowinek, może okazać się funkcja, nazywana ,,Private Space”. Ma ona pozwalać na zabezpieczenie wybranych aplikacji hasłem, tak by dostęp do nich był ściśle ograniczony. Nie będą one w stanie nawet wysyłać powiadomień, jeśli użytkownik nie wprowadzi odpowiedniego hasła. Poza tym pojawić się mają klasyczne usprawnienia dotyczące wydajności. Rzecz konieczna, ale nie nadzwyczajna.

Android 15 – Wiele może się jeszcze zmienić

Sporo mówi się także o widżetach na ekranie blokady. Widocznie Google chce zainspirować się systemem iOS, gdzie to rozwiązanie skradło serca użytkowników. Zakulisowe zrzuty ekranu nie pokazują zbytnio estetycznego i ciekawego wykorzystania tej funkcji. Możliwe jednak, że jest ona dopiero w fazie testowej, a na czas premiery będzie już należycie dopieszczona. Android 15 - Gameby.pl

Warto pamiętać, że do premiery nowej wersji systemu pozostało jeszcze parę miesięcy. Firma wciąż może pracować nad nowościami, które zdążą zaskoczyć użytkowników. Androida 15 powinniśmy spodziewać się w okolicach września 2024.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły