timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Apostoł jest horrorem produkcji Netflixa. Mogłoby się wydawać, że trwający ponad dwie godziny mógłby nieźle przynudzić, ale już po samym opisie widać, że będzie się dużo działo.

Apostoł opowiada historię młodego mężczyzny (granego przez  Dana Stevensa), który daje przykład ogromnej braterskiej miłości i podejmuje się niebezpiecznej wyprawy na wyspę zamieszkiwaną przez okrutną sektę, aby uratować i przyprowadzić do domu swoją siostrę – porwaną przez wyznawców.

Stylistyka

Scenografia i kostiumy są niewątpliwie zdumiewające. Mroczna stylistyka wyspy- osady sekty- i niesamowicie klimatyczne otoczenie – drewniane domki, przerażające lasy – zdecydowanie robią robotę, a widz jest skutecznie wprowadzany w atmosferę grozy charakterystyczną dla horrorów.

Apostoł - GameBy.pl

Największe wrażenie zrobiło na mnie jednak zapierająca dech w piersiach naturalna scenografia – górzyste wybrzeża, rozległe łąki i gęste lasy były strzałem w dziesiątkę. Spory budżet na film Apostoł widać w praktycznie każdym aspekcie filmu. Świetna praca kamery, często przyjmująca perspektywę widza dodatkowo potęgując utożsamianie się z bohaterami.

Kostiumy, moim zdaniem niesamowite, idealnie wpasowujące się w klimat początku XX wieku. Muzyka – również bardzo dobrze dobrana, która idealnie dopełnia pełne grozy kadry.

Groteska

Apostoł - GameBy.pl

Elementem, który nieco mnie odrzucił od tej produkcji to niektóre wyjątkowo krwawe sceny.  Niby krew to element nieodłączny horroru, aczkolwiek naprawdę nie lubię, kiedy jedynymi elementami w filmach tego typu, które mają wystraszyć widza są krew i jumpscary.

Fabuła

Uważam, że Apostoł jest godny polecenia, więc nie mam zamiaru go zbytnio spoilerować. Mogę zdradzić jedynie, że pojawią się w nim wątki nadprzyrodzone i fantastyczne, jednak nie będą one przerysowane oraz tak jak nie lubię fantasy w filmach, tak w tym wydał mi się elementem wyjątkowo współgrającym z całą resztą. Polecam go nie tylko ze względny na cudowną stylistykę ale na zwroty akcji których nie brakowało.

Podsumowanie

Film Apostoł jest jedną z lepszych produkcji Netflixa, jakie obejrzałam w ostatnim czasie. Myślę, że rzeczą która mi się najbardziej spodobała i wpłynęła na mój pozytywny odbiór to fakt, że był to nienaganny i nie-tak-banalny thriller, jakich pełno na rynku.

Nasza Ocena
 • 7/10
  Pomysł - 7/10
 • 6/10
  Fabuła - 6/10
 • 7/10
  Gra aktorska - 7/10
 • 9/10
  Zdjęcia - 9/10
 • 8/10
  Klimat - 8/10
7.4/10

Obejrzyj w serwisie Netflix!

O redaktorze

Siedzę sobie w dziale z serialami. Poza Netflixem zajmuje się larpami, malarstwem, śpiewem, teatrem, wspinaczką i tańcem.

Wszystkie artykuły