timer
Przewidywany czas czytania to 3 minuty.

Gdy zainstalowałem Pick Me Up, nie spodziewałem się, że tak mała gra może ewoluować w długą i wymagającą rozgrywkę. Bezsprzecznie przyznaję, że mimo prostoty i niedużych wymagań od gracza, tytuł bardzo mi się spodobał i niecierpliwością wyczekuję kolejnych produkcji od twórców Pick Me Up.

Pick Me Up – Wsiadaj i w drogę!

Formuła gry jest bardzo ciekawa. Jest to połączenie typowej zręcznościówki z motywem zleceń do wykonania w trakcie jazdy.

Pick Me Up polega na przemierzaniu ulic znanych miast i przy okazji zgarniania ze sobą chętnych do drogi pasażerów. Na trasach czekają na nas różnorodne zagrożenia ze strony innych aut zajeżdżających nam drogę lub przejeżdżających pociągów.

Wraz z kolejnymi poziomami rozgrywki, dochodzą nam coraz to trudniejsze przeszkody i dłuższe zlecenia. Wśród nich możemy wyróżnić liczne utrudnienia na drogach np. łączenia pasów lub częstsze skrzyżowania. Aby przejść do kolejnego poziomu musimy bezkolizyjnie dowieźć każdego pasażera.

Pick Me Up - GameBy.pl

Gra pod wieloma względami prezentuje się bardzo dobrze. Rozgrywka jest płynna, a każde inne poziomy są różne. Co dziesięć poziomów awansujesz do innego miasta. Każde miasto ma swoje specyficzne utrudnienia i oczywiście inne rozkłady dróg i ciekawych miejsc na mapie np. Big Ben lub Statua Wolności.

Podwieź każdego!

Za każde wykonane zlecenie gracz dostaje pieniądze od pasażera. Ilość pieniędzy zależy od poziomu, przebytej drogi oraz czasu zrealizowania podróży. Za otrzymane pieniądze gracze mogą odblokować ponad 30 aut. Oczywiście jest też standardowa oferta VIP, która zapewnia między innymi brak reklam oraz samochody premium.

Według mnie gra jest bardzo wciągająca i zmienna, więc szybko się nie nudzi. Mimo prostego wyglądu oraz nieskomplikowanych zasad, rozgrywka nie raz okazuje się bardzo trudna z powodu ilości zleceń w jednym poziomie oraz różnorodnych przeszkód. Sądzę, że nieraz wysoki poziom trudności jest bardzo cenny dla graczy. Przejście dalej wymaga skupienia i koncentracji.

Ocena

Pick Me Up jest dobrze przemyślaną grą, której rozgrywka bardzo szybko wciąga graczy. Ogólna grafika jest miła dla oka, a efekty dźwiękowe są idealnie dostosowane do sytuacji drogowej. Głównym, i chyba jedynym minusem jest czasem monotonność gry. Oprócz tego małego niuansu, tytuł zasłużył sobie na pozytywne oceny.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 7/10
  Grafika - 7/10
 • 6/10
  Muzyka - 6/10
 • 8/10
  Pomysł - 8/10
 • 9/10
  Grywalność - 9/10
7.5/10
google play

Pobierz ze sklepu Google Play!

O redaktorze

Interesuje się grą na gitarze elektrycznej oraz muzyką z lat 70-90. Uwielbia podróże i zwiedzanie wielu ciekawych miejsc w kraju lub za granicą. Mieszka pod Warszawą, jest ambitny i chętny do działania w pracy redaktora strony.

Wszystkie artykuły