timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Bohaterowie ze średniowiecza prawie każdemu i w tym mnie, kojarzą się z dobrze zbudowanym mężczyzną na białym rumaku w zbroi i z mieczem w ręce. Szlachetny rycerz, który pokona każdego i uratuje niejedną księżniczkę. A co jeśli to nie idealny rycerz będzie zmuszony uratować świat a grupka ‘’bohaterów’’ składająca się z krasnoluda podpalacza, elfa, który jest kochankiem baronowej i uzależnionej od narkotyków pół elfki, oraz oczywiście głównego bohatera, oskarżonego o morderstwo. Nieciekawa z nich grupka i z pewnością gdybym to ode mnie zależało nie chciał bym aby mieli mnie ratować, ale tu nie chodzi o nas. Jest gorzej. Chodzi o całą krainę i świat.

20161121002354_1

Blackguard

Blackguard jest turowo-strategicznym RPG-iem osadzonym w uniwersum The Dark Eye stworzone przez niemiecką firmę Schmidt Spiele. Początkowo uniwersum ograniczało się do gier planszowych jednak twórcy gier zobaczyli w nim potencjał i zaczęto tworzyć gry na PC.

Gra mechanicznie jest bardzo przystępna jednak na początku dość trudna, największy problem na początku co głównie może dotknąć początkujących graczy tego gatunku jest duża ilość umiejętności które możemy rozwijać. Fakt, jest to atut, bo pozwala nam ciekawie wykreować postać, ale sprawia czasem problemy. Gra poza bardzo rozbudowanym rozwojem postaci posiada też dobrze skonstruowaną fabułę, w której nie raz przyjdzie nam podejmować ciężkie decyzje które mogą wpłynąć na dalszą część gry.

Klimat gry jest typowy dla dark fantasy, co to znaczy? Oznacza to że jest ona mroczna i ciężka a jako gracz nie ma dobrych wyborów są jedynie te mniej złe które też nie zawsze mogę mieć oczekiwane przez nas skutki.20161123222208_1

Graficznie gra nie jest niesamowita, ale też nie wygląda źl
e powiedział bym że wygląda dość przeciętnie. Oczywiście nie mówimy o całej grze, ponieważ momentami gra wygląda dość ładnie, głównie rzucane przez magów zaklęcia. Jednak nie można mieć za złe grafiki, ponieważ gra została przez nie zbyt znaną firmę Daedalic Entertainment która zajmuje się głównie wydawaniem gier indie a jej prawdopodobnie najpopularniejszy tytuł to Deponia.

Ze względu na turowo-strategiczny charakter gry jest ona idealnym tytułem, przy którym możemy wypić kawę i odpocząć, ponieważ gra jest tak zbudowana, że nie musimy się na niej w pełni skupiać, ale oczywiście wszystko zależy od nas i tego jaką rozgrywkę preferujemy.20161121183226_1

Mi osobiście gra bardzo przypadła do gustu i z pewnością po przejściu tej części zabiorę się za kolejną. A wam serdecznie ją polecam zwłaszcza w połączeniu z ciepłym napojem i chłodnym wieczorem za oknem.

[wp_revie]
Życzymy Miłego Grania!

Pobierz ze sklepu Steam!

 

 • 7/10
  Grafika - 7/10
 • 7/10
  Muzyka - 7/10
 • 9/10
  Pomysł - 9/10
 • 10/10
  Grywalność - 10/10
8.3/10
Sending
User Review
4/10 (2 votes)
O redaktorze

Na co dzień uczeń jednak w wolnej chwili gracz oraz tancerz. Ulubiona gra oczywiście Wiedźmin 3 jednak ulubiona seria gier to Assassin's Creed. Wielki fan wszystkiego co podchodzi pod dark fantasy.

Wszystkie artykuły