timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Super Mario Run jest już dostępne na naszych smarftonach! Od teraz możecie powrócić do wspomnień z lat 80 w swoim telefonie, a w samą grę zagracie bez problemu jedną ręką! 

1

Super Mario Run nawiązuje do hitu Super Mario Bros, który debiutował w 1985 z ramienia dobrzej nam znanej firmy Nintendo.

2

Super Mario Run to gra, która stała się hitem, jeszcze zanim w ogóle można było w nią zagrać. Dzięki ogromnej kampanii marketingowej i samym graczom z całego świata, tytuł ten był najbardziej wyczekiwaną grą mobilną grudnia.

Zobaczmy, co czeka na nas w środku!
1  5

Gra prezentuje się świetnie, od samego początku czuć klimat starych hitów z udziałem włoskiego hydraulika. Już na wstępie, wszystkim nam znana księżniczka zaprasza nas na poczęstunek do swojego zamku. Jednak wszyscy czulibyśmy się zawiedzeni, gdyby historia się na tym zakończyła. Nic bardziej mylnego!
14

Bo krótkim samouczku, zostajemy oczywiście rzuceni na głęboką wodę. Musimy uratować księżniczkę Peach, która została porwana. I to jak najszybciej!

13 7

Po zakończeniu poziomu widzimy nasz rezultat

Nasz czas na zakończenie etapu jest ograniczony. Licznik widzimy w górnej części ekranu.  Znajduje się tam również liczba monet zdobytych przez nas w czasie biegu.

12 11

W naszych zmaganiach towarzyszy nam nie tylko zgraja żarłocznych roślin, podstępnie wyrastających z zielonych rur, ale również muzyka, świetnie oddająca klimat gry oraz, co najważniejsze dla starych fanów, kryjąca w sobie duszę pierwszego Mario!

https://www.youtube.com/watch?v=Qpdfg5km60w

Mario tym razem może nie tylko biegać i skakać, ale także wykazać się odbijaniem od ścian niczym prawdziwy bohater. Wszystko to, w pięknej oprawie graficznej, która powinna zadowolić nie tylko starszych, ale i młodszych graczy, którzy wcześniej mogli nie mieć szansy na poznanie świata Mario.

W Super Run Mario otrzymaliśmy trzy tryby:

  • World Tour – tryb dla jednego gracza, polegający na przemierzaniu kolejno trzech światów, a każdy z nich kończy walka z bossem
  • Toad Rally – tryb dla wielu graczy, pozwalający rywalizować ze znajomymi, a także ludźmi z całego świata
  • Kingdom Builder – w tym trybie dostaliśmy od twórców możliwość budowy własnego królestwa za monety zdobyte podczas gry multiplayer\

World Tour jak wskazuje nazwa, to samotna podróż po uniwersum. Nintendo przygotowało jednak wiele ciekawych poziom, przy których na pewno nie będziemy narzekać na monotonność.

8

W Toad Rally wybieramy jednego z naszych znajomych lub kogoś, kogo jeszcze nie znamy, jednak już niedługo staniemy z nim do rywalizacji!

9  111  

Widzimy, jak razem z nami biegnie on na planszy, zostaje w tyle lub wyprzedza nas. Wtedy oczywiście musimy dogonić go za wszelką cenę! 

Ostatnim trybem jest Kingdom Builder. W nim, czeka na nas własne królestwo i możliwość zabawy w projektowanie go jak tylko chcemy! Twórcy udostępnili w tym celu sporo przeróżnych budowli. Wszystkie zakupy w sklepie odbywają się za monety. Możemy udekorować wszystko kwiatami i grzybami, bądź czymś bardziej wyrafinowanym. Jednak do tego potrzeba zdecydowanie więcej gotówki!

6 2

Pastelowa i bajkowa grafika, w tym wypadku, aż cieszą oko!

Gra dostępna jest na razie tylko na smarftonach opartych na systemie IOS w AppStore w darmowej wersji demo oraz wersji płatnej (dającej graczowi dostęp do pełnej zawartości gry).

Za tą drugą zapłacimy 9,99 euro, jest to równowartość 44 zł.

Odświeżenie takiego klasyka jak Super Mario w wersji na telefony, przyniesie Nintendo wielu nowych fanów, jednak czy taki tytuł wytr

Już niedługo więcej artykułów na temat Super Mario Run!

[wp-review]
Życzymy Miłego Grania!
appstore

Pobierz ze sklepu AppStore!

O redaktorze

Fanatyk sportu i dobrze opowiedzianych historii. Miłośnik czytania oraz podróży i wszelkich przygód, małych i dużych. Od najmłodszych lat w przyjaźni z technologią i grami. Z pasji pisarz i gracz. Szczególnie zakochany w grach typu RPG i sieciowych.

Wszystkie artykuły