timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Bohemian rhapsody to film przedstawiający historię Freddie’ego Mercury’ego  – założyciela i głównego wokalistę grupy Queen. Poznajemy tu historię powstania najpopularniejszego zespołu na świecie, czyli Queen. Freddie Mercury urodzony jako Farrokh Bulsara, marzy o śpiewaniu od dziecka. Przeciwnikiem jego marzeń jest ojciec, który wolałby, aby jego syn zajął się czymś pożyteczniejszym. W pogoni za marzeniami młody Freddie trafia do grupy muzycznej jako wokalista i tak zaczyna się jego przygoda, ze śpiewaniem.

Co dalej z tym Queen?

Oryginalny głos Freddiego sprawia, że stają się coraz bardziej popularni, przyczynia się do tego tytułowy utwór „Bohemian Rhapsody”. Początkowo wytwórnia nie chce się zgodzić na wydanie tej piosenki. Trwa ona około 6 minut, a dodatkowo łączy ze sobą kilka gatunków muzycznych. W tym czasie nie były popularne takie utwory, co powoduje sprzeciw. Jednak dochodzi do wydania tej piosenki i staje się ona światowym hitem. Mało tego, zostaje ona uznawana, za najlepszy rockowy utwór w historii rocka. Popularność queen sprawia, że są oni coraz bardziej rozchwytywania. Rozpoczynają się kolejne trasy koncertowe i występy.

Czy są już na szczycie?

Sława, sprawia, że Freedie zaczyna mocno imprezować, zażywać narkotyki, jak również odkrywa pociąg seksualny nie tylko do kobiet, ale do mężczyzn. Mary Austin to kobieta, z którą był związany przez lata, po rozstaniu zostalią przyjaciółmi. Freedie wielokrotnie zmieniał partnerów i miał wielu kochanków, jeden z nich, doprowadził do odcięcia się Frediego od Queen. Namawia go, by w tym czasie zaczął tworzyć sam. Zmiana nadchodzi w momencie, w którym Queen dostaje zaproszenie na koncert charytatywny na Wembley. Zorganizowany przez Boba Geldofa oraz Midge’a Ure’a, w celu zebraniu funduszy dla głodujących w Etiopii. To ten koncert jednoczy na nowo grupę Queen, staję się też najlepszym koncertem grupy queen w historii Rocka. Ten koncert pokazuję, charyzmę frontmana i wpływ na tysiące ludzi. Nakłonił on ponad 70 tysięcy osób do równego klaskania w rytm piosenki Radio Ga Ga!

Czy warto zobaczyć „Bohemian Rhapsody”?

Film dzięki genialnej grze aktorskiej Ramiego Malek sprawia, że ogląda się go z zapartym tchem. Film w interesujący sposób pokazuję historie tak popularnego muzyka z tak ogromnym talentem. Jego początki muzyczne, a także rozwój kariery i wpływ na życie prywatnego zostało przedawnione w świetny sposób. Koncert na Wembley, oglądamy z zapartym tchem, więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do obejrzenia, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

Obejrzyj w serwisie Netflix!