timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Wydaje się to dziwne, bo plotek, przypuszczeń i wycieków na ów temat było już trochę. Jednak teraz studio Dontnod w specjalnym komunikacie potwierdziło, że rzeczywiście pracują nad zupełnie nową grą z serii Life is Strange.

lis3

Jak gracze pamiętają (bo fani to na pewno) Life is Strange opowiada historię Maxine Caufield, która z niewiadomych przyczyn otrzymuje moc manipulowania czasem. Potem w wyniku przedziwnych zbiegów okoliczności spotyka swoją dawną przyjaciółkę z dzieciństwa i razem rozwiązują mroczną zagadkę, dotyczącą nie tylko mocy Max, ale również sprawy wiążącej się z Akademią i małym nadmorskim miasteczkiem, przywodzącym na myśl serial Twin Peaks.

lis1

Z tego co da się wyczytać z różnych plotek i niepotwierdzonych (chyba) informacji, drugi sezon Life is Strange ma być historią całkiem nową i odrębną, ale równie emocjonalną, z nieco onirycznym klimatem za, za które to czynniki pokochaliśmy sezon pierwszy.

Jedno jest pewne. Twórcy gry są pod wielkim wrażeniem growego fandomu i nieomieszkali się tym podzielić na swojej stronie i na YouTube. Fani gry koniecznie muszą obejrzeć ten komunikat.

O redaktorze

Szczęśliwy mąż, dumny ojciec i aspirujący pisarz. Za dnia przeprowadza bestialskie eksperymenty na grach, nocą pisze bestseller (tak przynajmniej sobie wmawia). Z wykształcenia filozof, z zamiłowania fantasta, z duszy buntownik. Koneser gier z treścią i klimatem, zarówno tych "bez prądu", jak i takich, co trochę go potrzebują.

Wszystkie artykuły