timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Dziś zamiast gry pokażę wam dość kreatywną zabawkę, która obudziła we mnie dziecko. W ogóle gry, puzzle i klocki powodują u mnie radość człowieka, który czuje się na beztroskiego kilkulatka, którego największym kłopotem jest praca z plastyki, czy wieczorynka. Dziś zobaczycie narzędzie, którym możecie zbudować państwo z kartonu, czy pułapkę na Hankę Mostowiak z popularnego serialu. Pobudujmy coś za pomocą “CardBlocks” wydawnictwa Egmont.

 

Zasady… Drugi akapit

Zwykle drugi akapit poświęcam na zasady gry, ale tu się powstrzymam, bo tu żadnej gry nie mamy. Klocki CardBlocks to klocki wykonane z najzwyklejszego kartonu, a w zestawie otrzymujecie materiały, które sami musicie złożyć w odpowiednie kształty. Ja przykładowo dostałem zestaw 50 siatek, z których po dość prostym złożeniu zrobiło się 50 prostopadłościanów i całą masę złączeń. Egmont oferuje także zestawy rotunda, kopuła, czy bardziej edukacyjne “Bryły platońskie”.

CardBlocks - GameBy.pl

Ocena

Powiem, to co uwielbiam mówić “Geniusz tkwi w prostocie”. Może na początku ten zestaw na imponujący nie wygląda, a zabawa w robienie klocków do przyjemnych nie należy, tak później możesz się artystycznie wyszaleć, robiąc naprawdę imponujące konstrukcje. Tworzenie klocków jest proste, ale tej fazy po prostu nie lubiłem. Zauważyłem, że dzieciaki nawet w tej fazie się cieszyły, bo już planowały, co z nich zrobią. Mnie bardziej bawiło tworzenie konstrukcji, które okazały się naprawdę wytrzymałe i solidne. Te złączenia robią naprawdę dobrą robotę. Pomysł na nie też mnie powalił na kolana swoją prostotą.

CardBlocks - GameBy.pl

Ta zabawka robi z ludzi artystów, bo daje sporą ilość pomysłów na budowle, pojazdy, robociki i inne rzeczy. Dodatkowym atutem tych pudełek, kopuł i innych zestawów jest fakt, ze po tych klockach można pisać, rysować i nadać tym szarym, czy raczej beżowym klockom nowy wygląd i uwolnić tę dziecięcą radość zabawy w tworzenie. Dodać do tych zalet dość niską cenę… po prostu polecam.

CardBlocks - GameBy.pl

Na koniec

Oczywiście, że polecam wam zestaw klocków kreatywnych CardBlocks, które są naprawdę genialnym narzędziem, które pozwoli wyszaleć się z kreatywności i artyzmu wam i waszej rodzinie. Ja jestem zachwycony tą całą prostotą wykonania tego produktu i jej naprawdę ekologicznym wartościom, które promuje. Cena jest niska, co daje jej duży plus. Kto wie, może kartonowe klocki pokonają te plastikowe? Polecam, polecam, polecam.

 

Życzymy Miłego Grania!
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły