timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Najpewniej większości graczy marzy się stanowisko, które zapewni komfort i wygodę podczas grania. Jest to w końcu miejsce, gdzie spędza się wiele godzin na przechodzeniu misji czy oddawaniu się potyczkom na naszym komputerze lub konsoli (wedle uznania). Pokój dla gracza nie jest prosty do zaprojektowania, dużo czynników zależy od użytkownika, dlatego powinien być indywidualnie dostosowany do jego potrzeb. Tylko jak się za to zabrać? Co powinno znaleźć się w takim Game Roomie?  Przychodzimy Wam z pomocą!

Wystrój jest istotny

Jak już wcześniej wspomniałem, pokój gamingowy powinien być spersonalizowany pod gracza. Przykład motywu przewodniego mogą być gatunki gier, w które najczęściej gra bądź nawet ulubiony tytuł. Na start powinniśmy zastanowić się nad kolorem ścian i z góry odradzam używania jaskrawych kolorów.

Chociaż mogą one pasować do wcześniej wspomnianego punktu, będą też rozpraszały podczas grania. Osobiście polecam pójście w bardziej stonowaną paletę kolorów. Oczywiście jeśli chcemy wprowadzić trochę życia, nic nie stoi nam na przeszkodzie w zastosowaniu kolorowych dodatków, o których mowa będzie później.

Pokój gracza - GameBy.pl

Pokój dla gracza trzeba także zaopatrzyć w optymalne oświetlenie, które nie powinno by za mocne. W zupełności wystarczą LED-owe lampki wolno stojące bądź pasy z LED. Pamiętać należy również o niestawianiu biurka bezpośrednio obok okna bądź tyłem do niego, ponieważ odbijające się światło może utrudniać rozgrywkę. Z tego powodu dobrym pomysłem może być zaopatrzenie się w jakieś ciemne zasłony lub rolety, które umożliwią nam zmniejszenie niechcianego światła.

Jednymi z najbardziej popularnych gier komputerowych są gry multiplayer, w których często potrzebne jest wykorzystanie mikrofonu. Jednak niekiedy spotykamy się z problemem echa, spowodowany na przykład dużą powierzchnią pokoju. W takiej sytuacji dobrze mogą się sprawdzić plakaty na ścianach lub półki na ozdoby, które oprócz tego, że ograniczą rozchodzenie się dźwięku, to na dodatek podkreślą, jaki to jest pokój. Ozdabiać możemy sobie w nieskończoność, tymczasem bez odpowiedniego stanowiska na naszą maszynę w nic nie zagramy.

Pokój dla gracza – co powinien posiadać

Na pewno musi się tu znaleźć biurko dla gracza. Każdy szanujący się gracz wie, że porządne biurko może zaoszczędzić wiele płaczu. Takie biurko dla gracza powinno być dostosowane do jego wzrostu dla zmaksymalizowania komfortu. Świetnie mogą się sprawdzić biurka z regulowaną wysokością, zwłaszcza jeśli ma to być inwestycja dla nastolatka.

Sam blat nie może być ani za krótki ani za płytki, ponieważ gdzieś trzeba zmieścić naszą skrzynię, klawiaturę, myszkę i w dzisiejszych czasach dwa, a nawet trzy monitory. Dodatkowo nikt nie lubi wiszących i plątających się kabli dlatego warto zaopatrzyć się w organizer lub maskownice dla nich.

Fotel i biurko dla gracza - GameBy.pl

Kolejnym bardzo istotnym elementem w pokoju gracza jest fotel gamingowy. Tak samo jak biurko wpływa na wygodę podczas wielogodzinnego grania, ale również będzie dbać o nasz kręgosłup. Dlatego fotel dla gracza powinien być solidny dobrze wyprofilowany i posiadać wygodne podłokietniki. Duża część modeli tworzonych z myślą o graczach posiada wielopoziomowe systemy regulacji umożliwiające perfekcyjne dopasowanie.

Kiedy już możemy wygodnie siedzieć i grać, to potrzebujemy czegoś, co nam te gry odpali, serca pokoju gracza – komputera. Obudowy komputerowe z latami ewoluowały, dzięki czemu mamy teraz bardzo szeroki wybór. Często mają przezroczyste boki, ukazując wnętrzności maszyny podświetlane RGB, dając jednocześnie oszałamiający efekt.

Dla kompetytywnych gier porządny monitor to podstawa jeśli chcemy osiągać dobre wyniki. Coraz częściej spotykane są stanowiska wykorzystujące 2-3 monitory ustawione obok siebie. Dobry monitor będzie dawał nam przewagę nad innymi, ale również nie przemęczy nam oczu po długich godzinach grania.

Biurko dla gracza - GameBy.pl

Do obsługi komputera przydadzą się klawiatura i myszka. Różnią się trochę od swoich zwykłych zamienników. Klawiatura dla graczy jest większa i ma zazwyczaj podświetlane klawisze widzialne przy mniejszym oświetleniu. Natomiast myszka posiada precyzyjny sensor ułatwiający sterowanie, może mieć również dodatkowe przyciski. Do myszki zalecane jest zakupienie podkładki po mysz dla graczy dla jeszcze większej dokładności.

I to już koniec naszego poradnika. Mam nadzieję, że już niedługo stworzycie swój wymarzony pokój gracza!

Artykuł powstał we współpracy z Ceneo!

 

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły