timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Dziś przetestuję wam grę typowo zabawkową. Widząc, jakie popularne są Pie Face, Boom Boom Baloon, czy też Krokodyl U Dentysty, postanowiłem zrecenzować wam coś w tym stylu. Zajmę się kurczakami, które chcą popełnić samobójstwo lub są tak głupie, że mając otwarte drzwi do swojego kurnika wolą włazić na dach. Ciekaw jestem jednego: Czy fabuła Chicken Bonanza, to historia oparta na faktach?

Chicken Bonanza- GameBy.pl

Zasady gry Chicken Bonanza

Przygotowanie jest bardzo proste. Uczestnicy rozdają się kurczakami i rozdzielają je na rząd (3 kurki) i na stosik (kurki pozostałe). zabawę rozpoczyna najmłodszy gracz, naciska on kurnik i rzuca kostką. Jeśli kolor wyrzucony dotyczy kurki posadzonej w rzędzie, ląduje ona na dachu i kolejka trwa nadal. Źle wyrzucona kostka kończy kolejkę. Trzeba to robić bardzo szybko, gdyż kurnik w każdej chwili może wyskoczyć. Karą dla gracza aktywnego są 3 dodatkowe kurki do stosika. Wygrywa ten, który jako pierwszy pozbędzie się swoich kurek.

Chicken Bonanza- GameBy.pl

Ocena

Najpierw zajmę się warstwą wizualną i jakościową. Stawiam im dużego plusa za rzetelność wykonania Chicken Bonanza. Zastanawia mnie jedno. Co takiego jest w środku, że ta skrzynka działa bez baterii? Bardzo fajnie to wygląda i jakość wykonania tej zabawki growej jest na bardzo wysokim poziomie.


GameBy.pl jest na YouTube! Zajrzyj tam i zobacz co robimy.

Czas pomówić o wrażeniach. To jest straszne, ja się tej gry boję 🙂 Mam tutaj pewien dylemat. Dla mnie ona jest szybką loteryjką, gdyż potrzebne jest szczęście do rzutów kostką i po części refleks. Problemem jej jest straszenie uczestników. Czy takie gry są dobre? Zapewne znajda się zwolennicy i przeciwnicy takich gier. Taką zagwozdkę niestety mam.

IMG_0240

Kiedyś Piotr Bałtroczyk powiedział “Niby każdy wie, że flaszka kiedyś się kończy, ale zawsze jest to zaskoczenie” Tak samo jest tutaj. Niby wiesz, że, ten kurnik łupnie ale za każdym razem to “łup” każdego przestrasza. Najlepsze jest to, że nie ważne jest twoje doświadczenie w “Chicken Bonanza” I TAK SIĘ BĘDZIESZ DYGAŁ. Po parunastu testach zauważyłem, że taki straszny mechanizm niektórym się podoba i motywuje ich do szybszej gry, ale są też tacy, którzy po wystrzale, się zniechęcają i odchodzą od stołu. Dla mnie ta kwestia jest “neutralem”.

IMG_0238

Na koniec

Chicken Bonanza to gra, która straszy. Nie wiem, jak ona działa, czy fabuła jej to historia oparta na faktach, ale to jest szalona zabawą, która mi się podoba, choć fanów u moich obserwatorów znajdę niewielu. 🙂 NIGDY WIĘCEJ TAKICH GIER 😀

 

Życzymy Miłego Grania!

 

Nasza Ocena (trudne to było)
  • 9/10
    Grafika - 9/10
  • 7/10
    Pomysł - 7/10
  • 5/10
    Grywalność - 5/10
7/10
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły