timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Ukraińska cyberekipa z CS:GO Leogaming odniosła dwa zwycięstwa z rzędu w europejskim turnieju SCL League, zdobywając pulę nagród w wysokości 11 000 €. Na zawodach nasi e-sportowcy występują  w najwyższej klasie rozgrywkowej – SCL CHALLENGER Division.

17 stycznia Leogaming pokonał zespół z Bośni i Hercegowiny VelezMostar z wynikiem 7:16, a 19 stycznia pokonał portugalską ekipę Fourteen Esports z wynikiem 8:16. Oba zwycięstwa ukraińska ekipa cybernetyczna odniosła na mapie de_vertigo.

Obecnie Leogaming zajmuje 4 miejsce z 48 zespołów w tabeli rankingowej SCL CHALLENGER Division.

Podział nagród w SCL Challenger EU Season 8:

  • 1. miejsce – 3000 €
  •  2 pozycja – 1500 €
  • 3. i 4. miejsce – po 250 €

Wcześniej cyberekipa Leogaming pokazała charakter i wygrała najlepszą drużynę Europy w turnieju Forward Cup z pulą nagród w wysokości 50 000 $.

CS:GO LeoGaming Cup

Również 21 stycznia w Polsce wystartował wielki turniej CS:GO LeoGaming Cup z funduszem nagród w wysokości 10 000 zł. Zawody na platformie Faceit zostały zorganizowane przez ukraińską organizacja e-sportowa LeoGaming.

Twitch - Gameby.pl

LeoGaming Cup odbędzie się w dwóch etapach w trybie online i zostanie zakończony w ramach Wielkiego finału w sieci LAN w Warszawie (Polska), w Centrum FPS. W fazie grupowej zmierzy się ze sobą 10 najlepszych drużyn w Polsce, a tylko dwa najlepsze zespoły otrzymają możliwość walki o zwycięstwo i nagrody w finale. Mecz finałowy rozpocznie się 26 lutego 2023 roku.

Wszystkie mecze LeoGaming Cup będą transmitowane na kanale Leogaming na platformie Twitch.

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły