timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Apple ma za sobą kilka naprawdę głośnych premier. W drugiej połowie 2022 firma zaprezentowała masę nowego sprzętu. Nowa seria Iphone’ów, MacBooków, iPady oraz wiele innych. Zdarzają się jednak również premiery, które nie odbijają się aż tak wielkim echem. Firma chyba specjalnie stara się o taki efekt, ponieważ nowy sprzęt niekiedy nie jest nigdzie ogłaszany ani specjalnie promowany. Do takich urządzeń zalicza się HomePod drugiej generacji. Co wiemy o nowym sprzęcie do obsługi inteligentnego domu?

HomePod 2. generacji – Co się zmieniło?

Apple przede wszystkim stawia na wrażenia dźwiękowe. Najnowszy inteligentny głośnik ma nie tylko odpowiadać na nasze pytania, ale także zapewniać jakość dźwięku na najwyższym poziomie. Dzięki temu, będzie można go używać jako pełnoprawny zamiennik innych głośników. Pomóc w tym zadaniu ma nowa technologia, umożliwiająca połączenie głośników. Oczywiście, aby w ogóle móc z takiego bajeru skorzystać trzeba zaopatrzyć się w co najmniej dwie sztuki sprzętu. Połączenie umożliwi odtwarzanie tego samego utworu na wszystkich głośnikach. Dostępna będzie również funkcja połączenia stereo, która zamieni dwa głośniki w zestaw, umożliwiający rozkoszowaniem się dźwiękiem stereo, na przykład przy oglądaniu filmów. HomePod - Gameby.pl

Na pokładzie znalazła się również technologia dźwięku przestrzennego Dolby Atmos oraz procesor Apple S7. Samo urządzenie składa się z jednego głośnika niskotonowego oraz pięciu odpowiadających za tony wysokie. Sprzęt posiada wbudowane cztery mikrofony.

Apple chwali się też nowoczesnymi czujnikami, które mierzyć będą temperaturę oraz poziom wilgotności. Ma to zapewnić możliwość zautomatyzowania niektórych czynność w inteligentnym domu. Chodzi na przykład o natychmiastowe włączenie ogrzewania, gdy w domu zrobi się zbyt zimno. Co ciekawe, taką samą funkcję zyskał HomePod Mini, który był już na rynku przez jakiś czas. Oznacza to, że Apple zamontowało zawczasu w sprzęcie odpowiednie części, ale postanowiło poczekać z premierą tejże funkcji.

HomePod 2. generacji – Czy się opłaca?

Ciężko mówić o opłacalności, kiedy HomePod wciąż nie obsługuje języka polskiego. Znajdą się jednak tacy, którym kompletnie nie przeszkadza porozumiewanie się z głośnikiem w innym języku. To jednak nie jedyny problem. Urządzenie rzeczywiście może znaleźć zastosowanie u wielu osób, najlepiej jednak sprawdzi się w domu, który wyposażony jest w pewne elementy Smart Home. Dopiero to pozwoli ukazać prawdziwy potencjał i użyteczność inteligentnego głośnika. HomePod - Gameby.pl

Jeżeli jednak uważacie, że HomePod drugiej generacji idealnie sprawdziłby się w waszym mieszkaniu, musicie nabyć go za granicą. Jego cena to 299 dolarów, a zakupu będzie można dokonać już 3 lutego.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły