timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Platforma streamingowa Netflix stara się nieustannie dostarczać swoim użytkownikom masę nowych produkcji, aby nie pozostali znudzeni. Idealnie na czas bardzo długich wieczorów sprawdzi się nowość od twórców hitowego serialu Dark, czyli 1899. To amerykańsko-niemiecka produkcja, której głównym wątkiem jest tajemniczy rejs do Nowego Jorku. Czy wyprawa obejdzie się bez większych problemów? Z pewnością nie! Twórcy postarali się, aby nie zabrakło magii i świata Sci-Fi. Czytajcie dalej.

Titanic, ale jako horror?

Głównym wątkiem całej opowieści w serialu 1899 jest tajemniczy statek. Jego pasażerowie udają się w rejs, aby dotrzeć do Nowego Jorku. Po drodze jednak napotykają wielki problem. Wielki sztorm masakruje statek, a ludzie znajdujący się na pokładzie nie do końca wiedzą co się właściwie wydarzyło. Okazuje się, że na otwartym oceanie napotykają kolejny statek. Na pokładzie drugiego znajduje się grupa emigrantów. Jak potoczą się ich wspólne losy i jak to tajemnicze spotkanie wpłynie na dalszy przebieg wyprawy?

Efekty specjalne w  Serialu 1899

Serial z pewnością można zaliczyć do pozycji Sci-Fi. Nie brakuje w nim również elementów zaliczających tę produkcję do horrorów. Widz wraz z głównymi bohaterami powoli poznaje całą opowieść. Co chwilę na ekranie pojawiają się różne, dziwne zjawiska, które mają za zadanie zaprowadzić nas wszystkich de sedna sprawy. Tak naprawdę nikt z pasażerów nie wie co się dzieje, a wszędzie wokół panuje dziwna, odrobinę przerażająca atmosfera. Na pokładzie tajemniczego statku wszędzie jest mgła, wiele magicznych drzwi i zjaw.

Poznaj historię z 1899 roku

Widz wraz z całą załogą statku może zabawić się w detektywów i na własną rękę doszukiwać się różnych przesłanek. Przez kilka pierwszych odcinków wszyscy zagłębiają się w wątek i poznają całą opowieść. Czy pasażerowie ostatecznie dopłyną do celu czy może będą błąkać się pośród oceanu już zawsze?

Czy warto obejrzeć serial 1899?

Serial 1899 może być różnie odebrany. Jeśli lubisz powolne odkrywanie historii, a także ciekawią Cię mroczne i niejasne tematy to z pewnością propozycja dla Ciebie. Niestety, nie spodoba się to osobom, które wolą bardziej logiczne i spójne treści. Są głosy, że serial będzie miał wkrótce swoją kontynuację, więc na pewno jest to dobra wiadomość dla wszystkich fanów rejsu w 1899. Serdecznie zachęcamy Was do sprawdzenia produkcji, która jest dostępna od 17 listopada na platformie Netflix!

[wp-review]

Obejrzyj w serwisie Netflix!

 

 

 

 

 

O redaktorze

Uwielbia muzykę - od rapu, przez pop, na muzyce klasycznej kończąc. Gra na fortepianie i śpiewa. W wolnych chwilach popija kawę, głaszcząc swojego kota.

Wszystkie artykuły