timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Cyberpunk 2077 przeszedł już wiele. Od kontrowersji związanych z premierą, po aktualizacje, które tak naprawdę niewiele zmieniały, aż do teraz, kiedy w grę da się zagrać naprawdę komfortowo. CD Projekt Red nie zamierza więc pozostawiać tytułu samemu sobie. Na horyzoncie pojawił się nowy dodatek, dzięki któremu gracze zyskają szansę na powrót do gry. Phantom Liberty, bo tak nazywać się będzie DLC, ma pojawić się już w przyszłym roku.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty – Co planują Redzi?

Wieść o nowym DLC zawsze budzi sporo pozytywnych emocji. Cyberpunk okazał się wyśmienitą grą, jeśli chodzi o kwestie fabularne. Nowy dodatek, wprowadzający kolejne fabularne rozwinięcia, byłby zatem strzałem w dziesiątkę.

Doskonale wiadomo jak przyjęły się dodatki do poprzedniej gry zespołu. Mowa oczywiście o trzecim Wiedźminie. DLC do tegoż tytułu są uznawane za jedne z najlepszych w historii. Można więc przypuszczać, że również w przypadku Cyberpunka, otrzymamy ciekawą, zaskakującą i oryginalną zawartość. Phantom Liberty - Gameby.pl

Niestety nie wszyscy będą mogli cieszyć się z powodu premiery Phantom Liberty. Studio zapowiedziało, że będzie on dostępny jedynie na PC, PS 5, Xbox Series X oraz platformach streamujących gry. Posiadacze PS 4 oraz Xboxa One będą musieli obejść się smakiem. To jednak niestety nie koniec złych wieści. CD Projekt planuje również wstrzymanie udostępniania aktualizacji na konsole starszej generacji.

Ciężko dziwić się studiu. Od samego dnia premiery widać było, że Cyberpunk nie jest stworzony do grania w niego na tej klasy sprzęcie. Optymalizacja tytułu na starsze konsole okazała się na tyle problematyczna, że postanowiono po prostu przestać je wspierać.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty – Jak będzie wyglądać?

O nowym dodatku wiadomo jeszcze bardzo niewiele. Studio przyznało, że będzie to jedyne DLC do Cyberpunka 2077. Trochę ostudziło to podniecenie fanów. Można jednak pomyśleć o tym w inny sposób. Jedyny dodatek, będzie ostatnią płaszczyzną twórców do zabłyśnięcia, zarówno jeśli chodzi o rozgrywkę, jak i nową fabułę.

Co do fabuły, wiadomo że V działać będzie na zlecenie Stanów Zjednoczonych. Poza tym, trailer nie ukazuje za dużo. Pozostaje liczyć na wiele pozytywnych zaskoczeń. Planowana premiera DLC już w 2023 roku.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły