timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Niemiecki film zadebiutował na Netflixie 18 sierpnia i dość szybko znalazł się w TOP 10. Opowiada historię osieroconego licealisty, którego życie zostaje wywrócone do góry nogami za sprawą romansu z nauczycielką.

Nowa pani od niemieckiego

Ostatnimi czasy, coraz większą popularnością w filmach i serialach, cieszy się wątek miłości ucznia i nauczycielki. W szkole, na tytułowej wyspie, pojawia się Helena Jung (Alice Dwyer), nowa pani od niemieckiego, która od razu pragnie zbliżyć się do swoich uczniów.

Zależy jej szczególnie na osieroconym, wychowywanym przez dziadka, Jonasie (Philip Froissant). Osiemnastolatek przejawia pisarski talent, wobec którego dziadek (Hanns Zischler) nie jest zbyt entuzjastycznie nastawiony. Kobieta zaprasza więc chętnych uczniów do swojego domu, aby pomogli jej się urządzić.

Czarna Wyspa – Skandynawski klimat

Film swoimi plenerami oraz panującym klimatem bardzo przypomina skandynawskie produkcje. Kręcono go jednakże w Niemczech, na wyspie Amrum u wybrzeży Morza Północnego. Właśnie w tej mrocznej i pochmurnej aurze rozgrywają się dramaty, które wstrząsają lokalną społecznością.

Wątek uczucia pomiędzy nauczycielką a licealistą w zasadzie nie ma czasu na powolne narodziny. Tu wszystko dzieje się szybko. Kobieta chce po prostu osiągnąć swój cel i jest w stanie pozbyć się wszystkich, którzy staną na jej drodze. O serce Jonasa rywalizuje z nastoletnią sympatią chłopaka, Niną (Mercedes Müller).

Czarna wyspa – idealny film na wieczór?

Może nie do końca idealny, ponieważ pewne wątki mogły rozegrać się trochę wolniej, aby potrzymać widza w niepewności. Jest to jednak z pewnością ciekawa propozycja na już coraz chłodniejsze wieczory. Może spodobać się szczególnie dla tych, którzy raczej trzymają się z dala od horrorów.

Produkcja ma swój surowy klimat nie tylko za sprawą plenerów, ale i oszczędnej muzyki. Od pewnego momentu trzyma nas w napięciu lepiej niż niejeden dreszczowiec. Zdecydowanie nie jest to film tylko i wyłącznie dla nastolatków.

[wp-review]
O redaktorze

Na co dzień studentka. Od dziecka ogromna fanka polskich filmów i seriali, zwłaszcza tych starszych od niej. Miłośniczka podcastów, poruszających reportaży i kotów.

Wszystkie artykuły