timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

„Rick and Morty” to animowany serial dla starszego widza. Ów produkcja podbiła serca widzów, którzy ciepło przyjęli produkcję. Oprócz zaskakującej fabuły, ciekawych bohaterów a także nieoczekiwanych zwrotów akcji, serial zawiera również masę nawiązań do innych dzieł popkultury.

Rick & Morty – Easter Egg

Nie tak dawno na platformie HBO GO zadebiutował piąty sezon serialu. W jego drugim odcinku pojawia się pewien żart, będący nawiązaniem do polskiej sytuacji politycznej. I choć jest on dobrze zanany, tak nie każdy kto widział ów epizod mógł nie od razu wychwycić puentę. Drugi odcinek piątego sezonu obraca się wokół symulacji. Główni bohaterowie mordują wabiki przedstawiające ich samych, ale również rodzinę. Warto dodać, że wcześniej wspominane wabiki, postanowiły stworzyć swoje własne wabiki. Stąd ilość różnych symulacji zaczyna się powiększać, skutkując tym, że nie do końca wiadomo, kto jest kim. Wraz z postępem fabuły okazuje się, że Rick ustawił hasło dzięki któremu może wyłączyć wabiki. W angielskiej wersji wcześniej wspominane hasło wyglądało tak: 8==D. Mówi to samo za siebie. Jednak w polskiej wersji hasło zmienia się w popularne osiem gwiazdek, czyli hasło uderzające w obecną partię polityczną, która sprawuje rządy w Polsce. Taki zabieg pokazuje, że Netflix jest otwarty na różnego rodzaju pomysły, jeśli chodzi o polski dubbing. I choć cała koncepcja hasła dezaktywacyjnego została zmieniona, tak wpisuje się ona w charakter Ricka, który jest nie tylko socjopatą i szalonym naukowcem czy ateistą, ale również nie uznaje ona żadnej polityki czy władzy. W końcu sam w pojedynkę obalił Federację Galaktyczną.

Moja Opinia

W moim odczuciu jest to puszczenie oczka do widza, który może poczuć się przez chwilę wyjątkowo, bo wie o co chodzi. Można powiedzieć, że jest to wielkanocne jajko, które mieli dostać właśnie polscy odbiorcy produkcji. Oczywiście sam serial, zawiera w sobie znacznie więcej nawiązań, które są bardziej rozpoznawalne. Do takich zaliczamy choćby nawiązanie do Minecrafta. Nie mniej serial trzyma poziom a każdy odcinek potrafi zabrać w nie małą podróż, kończącą się jeszcze większą przygodą.

 

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły