timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Sezon 2022 w eSporcie dobiega logicznego końca. Dla wielu drużyn był to jeden z najtrudniejszych lat, gdyż wiele gwiazd eSportu nie mogło wziąć udziału w mocno wyczekiwanych mistrzostwach ze względu na ograniczenia nałożone przez organizatorów na turnieje. Niemniej jednak, zdaniem ekspertów, sezon 2023 zapowiada się jeszcze bardziej intensywnie, przynajmniej z powodu nadchodzących aktualizacji w wielu dyscyplinach. Staraliśmy się zebrać najbardziej aktualne informacje na temat nadchodzących turniejów LAN w 2023 roku i cieszymy się, że możemy je Wam zaprezentować!

Czy będą turnieje lanowe dla cybersportu w 2023 roku?

Większość fanów eSportu była naprawdę rozczarowana tegorocznym sezonem. Przede wszystkim wynika to z ogromnej ilości ograniczeń, które poważnie wpłynęły na awans czołowych drużyn. To, jak będzie wyglądał kolejny sezon, jest dla nas wszystkich wielką tajemnicą, ale jeśli chcesz być na bieżąco, warto sprawdzić najlepszy licencjonowany portal bukmacherski. Po rejestracji masz zagwarantowany parimatch promo code, dzięki któremu możesz wspierać swoje ulubione drużyny i odbierać wartościowe nagrody. Porozmawiajmy o lanowych sezonach w 2023 roku!

– Turnieje LAN zamiast PCS

Twórcy PUBG: BATTLEGROUNDS podzielili się swoimi planami na rok 2023. Firma postanowiła całkowicie zrezygnować z turniejów online PUBG Continental Series, które od 2020 roku odbywały się w czterech regionach. Zamiast tego KRAFTON zorganizuje turnieje LAN-owe PUBG Global Series; w 2023 roku twórcy zaplanowali dwa takie mistrzostwa – odbędą się one w kwietniu (PGS 1) i we wrześniu (PGC 2).

Również jesienią przyszłego roku odbędzie się tradycyjny PUBG Global Championship 2023, który zgromadzi najsilniejsze drużyny z całego świata, a w czerwcu PUBG Nations Cup 2023 – turniej, w którym rywalizować będą drużyny narodowe.

– ESL ogłasza turniej LAN w Brazylii

W przyszłym roku ESL planuje zorganizować w Brazylii mistrzostwa Intel Extreme Masters (IEM) LAN. Została ona ogłoszona podczas live streamu IEM Rio Major 2022. Według tego komunikatu w konkursie weźmie udział 16 drużyn. Ale fundusz nagród mistrzostw wyniesie 250 tys. dolarów. Inne szczegóły są jeszcze owiane tajemnicą.

Turniej IEM Rio Major 2022 – Major Series odbywał się w Brazylii od 31 października do 13 listopada. O 1,25 mln dolarów walczyły 24 drużyny, a pierwsze miejsce zdobyło Virtus.pro, pokonując w deciderze Heroic.

Komputer czy konsola? - GameBy.pl

– IEM Katowice 2023

IEM Katowice 2023 odbędzie się w dniach 31 stycznia – 12 lutego w Katowicach w Spodku Arena. 24 drużyny z WNP, Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Azji i Oceanii będą walczyć o łączną pulę nagród w wysokości 1 000 000 dolarów, a także o bilet na IEM Cologne 2023.
FaZe Clan (zwycięzca IEM Cologne 2022), Vitality (zwycięzca ESL Pro League Season 16) oraz Outsiders (zwycięzca IEM Rio Major 2022) mają zagwarantowany udział w pierwszym turnieju. Dodatkowo w fazie Play-In na pewno zagra zespół fnatic (zwycięzca Elisa Masters Espoo 2022).

Pozostali zawodnicy zostaną wyłonieni na podstawie ich pozycji w rankingach ESL na dzień 19 grudnia. Dzięki Pari match zakłady e-sportowe będzie można wspierać drużyny i dzielić z nimi radość ze zwycięstwa. To licencjonowana platforma, dzięki której Twoje oglądanie będzie jeszcze bardziej dynamiczne!

Najciekawszym faktem jest jednak to, że zawodnicy z rosyjskimi paszportami będą mogli wziąć udział w IEM Katowice 2023. Przedstawiciele zasobu otrzymali stosowną odpowiedź od operatora turnieju – ESL. Przypomnijmy, że pod koniec września Polska zakazała większości obywateli Rosji wjazdu do kraju z powodu wojny na Ukrainie.

Zakłady bukmacherskie na esport - GameBy.pl

Jakie ograniczenia będą miały turnieje cybersportowe lan?

Jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o jakichkolwiek ograniczeniach w nadchodzących turniejach LAN-owych. Najprawdopodobniej organizatorzy opublikują podstawowe informacje na kilka tygodni przed imprezą.

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły