timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Sytuacja Spotify, jako serwisu oferującego streamowanie muzyki, jest niezwykle wyjątkowa. Podczas, gdy przy innych typach aplikacji, należy walczyć o każdego użytkownika, zaskakiwać klientów i zapewniać im nowości, u szwedzkiego giganta sytuacja wygląda zgoła inaczej. Serwis utrzymuje przy sobie miliony słuchaczy na całym świecie, przy czym część oddaje firmie pieniądze, w ramach abonamentu Premium. Działania konkurencji nie przynoszą, aż tak spektakularnych rezultatów. Czy w końcu nadszedł czas, na zmianę tej sytuacji?

Spotify – Długo wyczekiwane zmiany

By być szczerym, należy przyznać, że Spotify rzeczywiście stara się wprowadzać nowości, które uprzyjemniają użytkownikom korzystanie z platformy. Czymś takim było wyświetlanie tekstu piosenek, opcja Jam, czy chociażby, dodane ostatnio teledyski. Nowych funkcji jest zatem całkiem sporo i nie zawsze są one jedynie gonieniem za konkurencją. Co więc nie pasuje osobom, korzystającym z serwisu?Spotify - Gameby.pl

W głównej mierze chodzi o projekt, znany pod nazwą Spotify Hi-Fi. O czymś takim, można było usłyszeć jeszcze dobre parę lat temu. Założenia projektu, to wprowadzenie nowej, lepszej jakości odtwarzanej muzyki. Coś takiego, zdążyły już zrobić konkurencyjne aplikacje. Dlaczego zatem, dla szwedzkiej platformy, jest to aż tak wielkim problemem?

O motywach, stojących za takim działaniem firmy nie wiadomo wiele. Spekulowało się, że problemem były kwestie finansowe. Mówiono także o trudnościach, związanych z wdrożeniem całego rozwiązania na platformę. Chociaż nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego potwierdzenia od Spotify, to możemy przypuszczać, że plan Hi-Fi nadchodzi wielkimi krokami.

Spotify – Jak będzie wyglądał nowy abonament?

Nowe informacje w tej kwestii, pojawiły się za sprawą przecieków. Bardzo dużo, w kwestii nowości od Spotify, miał do powiedzenia jeden z użytkowników Reddita, który podzielił się nawet zrzutami ekranu. Można zobaczyć na nich nowy interfejs aplikacji, dostosowany specjalnie pod nową funkcję.

Z tego, o czym mówią przecieki, można wnioskować, że Spotify Hi-Fi, czy też wersja LoseLess (nie wiadomo, jaką finalnie otrzyma nazwę), nie będzie dostępne na wszystkich urządzeniach, a jedynie tych, wspierających to rozwiązanie. Można przypuszczać, że chodzi o jakieś ograniczenia sprzętowe. Poza tym, wymagane będzie również odpowiednio dobre i stabilne połączenie z siecią.Spotify - Gameby.pl

Nowy plan wykorzysta muzykę w formacie FLAC, z rozdzielczością 24-bitów oraz częstotliwością próbkowania 44,1 kHz. Aktualnie, aplikacja wykorzystuje prędkość przesyłania danych o wartości 320 kb/s, przy czym wersja Hi-Fi ma podnieść ten wynik, aż do 2117 kb/s.

Warto patrzeć na wszystkie informacje z przymrużeniem oka, nie wiadomo bowiem, jaka część z nich, okaże się finalnie prawdziwa. Jeśli chodzi o cenę nowego abonamentu, mówi się o 20 dolarach miesięcznie w Stanach Zjednoczonych. Przypuszcza się również, że cena będzie dostosowywana regionalnie, by plan był przystępny dla konkretnych użytkowników.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły