timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Hiszpański serial La casa de papel jest jednym z najchętniej oglądanych na Netflixie. Produkcja tak zainspirowała innych twórców, że powstał jej remake. Mowa tu o koreańskiej wersji, która niedawno miała swoją premierę. Czy sezon 1 Dom z papieru: Korea, powtórzy sukces oryginału?

Dom z papieru- przypomnienie

Pierwszy sezon hiszpańskiego serialu zyskał ogromną popularność na całym świecie. Nic dziwnego, bo jego fabuła jest niezwykle intrygująca. Opowiada o planie napadu stworzonym przez genialnego Profesora. Nie jest to jednak zwykły napad, a napad na Hiszpańską Mennicę Królewską. Profesor w swoim planie przewidział niemalże wszystko, dlatego zawsze jest o krok przed policją. W wykonaniu tej misji pomaga mu grupa wyszkolonych osób. Nie znają oni swoich imion, pseudonim każdego z nich pochodzi od innej nazwy miasta. Kiedy napad się zaczyna, nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Każdy odcinek tak samo trzyma w napięciu i naprawdę ciężko się od niego oderwać. Czy sezon 1 Dom z papieru: Korea wypadł równie atrakcyjnie?

Dom z papieru: Korea- jak wygląda sezon 1?

Serial jest dosyć dokładną kopią hiszpańskiego La casa de papel. Pseudonimy postaci pokrywają się z tymi z oryginału. Co do ich charakteru to można zauważyć kilka istotnych różnic. W remake’u niektóre z nich wypadły gorzej, a niektóre dorównały poziomem pierwotnej wersji. Jeśli chodzi o samą fabułę, to jest ona niemalże dokładną kalką. Wszystkie zwroty akcji i ich chronologiczność zostały zachowane, więc nie można tutaj liczyć na niespodziankę.

Sam klimat serialu przez umiejscowienie go w Korei jest jednak zupełnie inny. Dzięki odmiennemu językowi i kulturze zbudowany został specyficzny dla tego regionu nastrój. Dom z papieru: Korea zaskakuje ponadto odrobiną fikcji. Mianowicie całe widowisko dzieje się w świecie, gdzie stosunki Korei Północnej i Południowej są przyjazne. Kraje te razem współpracują i dzielą niektóre kwestie ekonomiczne. Jednak niestety nie dla wszystkich obywateli zmiana ta okazuje się korzystna.

Czy warto obejrzeć sezon 1 Dom z papieru: Korea?

Widowisko przedstawione przez koreańskich twórców na pewno nie zaskakuje. Jest to jednak ciekawa opcja dla prawdziwych fanów, którzy jeszcze raz chętnie prześledzą tę historię. Powstałemu remake’owi nie można odmówić nadania ciekawego klimatu. Obejrzenie Dom z papieru: Korea na pewno może okazać się ciekawym doświadczeniem.

Obejrzyj w serwisie Netflix!