timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Disney+ jest w Polsce od niedawna, a już zaczęło robić furorę. Na premierę platformy w naszym kraju czekano w napięciu, a gdy w końcu do tego doszło fani nie zawiedli się. O serwisie głośno jest nie tylko w internecie, chociaż to tam pojawia się najwięcej pochwał na jego temat. Czy ma on szansę na dalsze zdobywanie popularności wśród Polaków i jakie ma szansę z niegdyś równie uwielbianym Netflixem?

Disney+ – Nowy król wśród usług VOD

Naprawdę ciężko spotkać teraz kogoś, kto nie byłby zachwycony tym, co oferuje Disney+. Chociaż na premierę serwisu w Polsce musieliśmy sporo poczekać, to okazuje się, że było warto. Dobrą zagrywką marketingową było przygotowanie premiery nowych seriali na czas debiutu w naszym kraju. Zaskakuje jednak fakt, że to nie tylko one przyczyniły się do tak wielkiej popularności platformy.

Polakom podoba się również pozostała część biblioteki filmów i seriali. Fani Marvela czy Star Wars są zachwyceni, nie brakuje również czegoś dla lubiących klasyki. Na horyzoncie malują się także nowe, ciekawe premiery, dla których warto subskrybować usługę.

Plan abonamentowy, który pozwalał sporo zaoszczędzić opłacając abonament za cały rok sprawił, że wiele osób nie rozstanie się z Disney+ jeszcze przez długi czas. Na całe szczęście w internecie brak opinii, jakoby kupowanie subskrypcji na tak długi czas okazało się błędem. Większość osób jest z niej zadowolona.

Disney+ – Walka z Netflixem

Disney+ zaplusowało tym, że podchodzi nieco inaczej do procederu współdzielenia kont. Jak wiadomo, Netflix od jakiegoś czasu stara się aktywnie z tym walczyć. Wprowadził on różne ograniczenia, dopłaty i tym podobne, czym nieco poirytował użytkowników. Co prawda żadna firma nie chciałaby, aby ktoś korzystał z ich usług w pełni za darmo. Disney powziął jednak inną drogę.

Platforma nie ma nic przeciwko, jeżeli dzielicie konto z rodziną lub przyjaciółmi. Ważne, abyście nie próbowali wzbogacić się na udostępnianiu konta wielu obcym osobom. Wtedy możecie spotkać się z nieprzyjemnościami.

Podsumowując, można stwierdzić, że to nie koniec sukcesów Disney+ w Polsce. Platforma z pewnością ma jeszcze jakieś asy w rękawie, a po tak dobrym starcie, zyskała sobie przychylność wielu użytkowników.

O redaktorze

Fan seriali, dobrej muzyki i dużych ilości kawy. Potrafi złapać się wielu rzeczy, jeśli akurat coś skradnie jego serce.

Wszystkie artykuły