timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Ekranizacje znanych gier kończą zawsze tak samo, czyli się nie udają. I choć tematyka gier jest praktycznie nieskończonym źródłem, tak mimo wielu porażek, twórcy nie odpuszczają i dalej brną w cyfrowe tytuły. Lecz czasami chcieć to znaczy móc. I tak oto do sieci trafił moim zdaniem obiecujący zwiastun ekranizacji znanej wszystkim bijatyki – „Mortal Kombat”. 

Ekranizacja Mortal Kombat – Co już wiadomo?

Na początek warto nadmienić, że słynne mordobicie zostało przeniesione na srebrny ekran już nie jeden raz. Pierwszy raz widzowie ujrzeli bitkę 1995r.Wtedy też fabuła filmu krążyła wokół pokonania sił zła, chcących zawładnąć światem ziemskich wojowników. Oczywiście samo starcie oscylowało wokół turnieju walki, mającego o wszystkim przesądzić. Mijają dwa lata. Na ekrany wchodzi druga cześć „Mortal Kombat: Unicestwienie”. Podobnie jak w części pierwszej, mamy do czynienia z walką oraz siłami zła. I choć wydawać by się mogło, że z kinowych filmów to by było na tyle, tak w 2001r. ukazuje się ostatnia część z podtytułem „Ostateczna rozgrywka”. I od tamtego czasu kultowe mordobicie zeszło ze srebrnych ekranów. Powrotem po blisko dziesięciu latach przerwy, Mortal Kombat pojawia się, lecz w formie filmu animowanego. I tak oto dochodzimy do dnia dzisiejszego. Dokładnie trzy dni temu do sieci trafił zwiastun nowej filmowej odsłony omawianej przeze mnie gry. Obejrzałem zwiastun i jestem pod sporym wrażeniem. 

Film Mortal Kombat – Co już  wiadomo?

Z początku gdy przeczytałem, że trwają prace nad nowym filmem w głowie pojawił mi się obraz produkcji, mającej udawać brutalną. Bo jak wiadomo, ostra przemoc na ekranie może nie trafić do wszystkich, dlatego lepiej zagrać bezpiecznie i zrobić film dla starszej młodzieży. Jednak gdy dowiedziałem się, ze pojawił się zwiastun nie mogłem się powtrzymać i mimo mieszanych uczuć obejrzałem. Zwiastun w stu procentach oddaje klimat gier. Mamy nowego głównego bohatera, który będzie musiał wziąć udział w turnieju. U jego boku dojrzeć możemy znane wszystkim postacie takie jak Jax, Sub-Zero, Milena czy Scorpion. Wisienką na torcie jest mała próbka pokazująca sceny walki. I tutaj robi się ciekawie, ponieważ twórcy idą na całość i nie szczędzą efektownych ujęć, podczas których na pewno nie można narzekać na brak krwi.

Mortal Kombat GameBy

Film Mortal Kombat – Podsumowanie

Choć jest to tylko mały kawałek tego co czeka nas w kwietniu, tak z całą pewnością mogę powiedzieć, że będę chciał obejrzeć ten film. Być może moje zdanie jest mocno pozytywne bo bazuje na zwiastunie, lecz wydaje mi się, że tytuł ten jako całość nie zawiedzie. Prawdopodobne srebrny ekran powita pierwszą dobrą adaptację gry. Wszystko się okaże 16 kwietnia. 

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły