timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Gdy wchodziły serwisy typu Netflix, dużo się mówiono o tym, że w raz z ich rozwojem, zwykła telewizja stanie się przeżytkiem. Jednak wcześniej wspomniana platforma postanowiła stworzyć usługę, bazująca na tradycyjnej telewizji. Czy Netflix Direct zmieni telewizję którą znamy?

Netflix Direct – Seriale ” na okrągło”

Niezmienną rzeczą jest pozycja Netflixa jeśli chodzi popularność. Serwis ten nadal zasiada na tronie jeśli chodzi o serwisy streamgowe. Nie mniej wychodzi on z czymś zupełnie nowym. Netflix Direct to nowy serwis uruchomiony przez Netflixa, jednak on swego rodzaju alternatywą dla użytkowników. Głównym założeniem Netflix Directa jest to, że działa ona jak zwykła telewizja. Wszystkie programy, filmy, seriale, znajdujące się w bibliotece Netflixa, wyświetlane są po sobie, o danej godzinie, tak jak jest to w zwykłej telewizji. Można powiedzieć, że wymusza to na odbiorcy dostosowanie się do odpowiednich godzin emisyjnych.

 

Netflix Direct – Jak to działa?

Powodem takiego ruchu są badania, które wykazały, że nie mały procent ludzi nie lubi wybierać samemu tego co chce oglądać. Tego typu osoby nie chcą zaśmiecać sobie głowy tym co wybrać, czy wręcz planować co będzie oglądać i w jakiej kolejności. Takie osoby chcą siąść przed ekran i miło spędzić czas. I choć sama idea mogła by być uznana za zaprzeczenie całego działania samego Netflixa to trzeba spojrzeć jeszcze na jedną rzecz. Wśród użytkowników internetowych serwisów streamingowych znajdują się również osoby starsze. Przeważnie takie osoby mają ustalone godziny w jakich oglądają dany serial.

Netflix Direct GameBy

Netflix Direct – Podsumowanie

Póki co serwis dostępny jest w wersji testowej na terenie Francji. Do usługi dostęp ma tylko cześć osób, jednak wraz z początkiem grudnia usługa ma być dostępna dla wszystkich. Direct jest póki co w wersji przeglądarkowej i tylko w takiej formie możemy korzystać z usługi. Nie wiadomo czy taki pomysł zostanie udostępniony w innych krajach.

Moim zdaniem takie rozwiązanie ze strony Netflixa jest strzałem w dziesiątkę. Dzięki takiemu ruchowi są oni w stanie zaskarbić sobie nowy target użytkowników, którzy bardzo chętnie będą korzystali z Directa. Tym samym poszerzenie swojej bazy klientów zapewni mu jeszcze większą popularność a pozycja na jakiej stoi będzie niezachwiana.

 

O redaktorze

Na co dzień student. Prywatnie zapalony gracz, lubiący pisać i przelewać myśli na papier. Pole zainteresowań rozciągnięte od nowych technologii, poprzez film, kończąc na książkach oraz japońskiej animacji.

Wszystkie artykuły