timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

W telewizji kiedyś popularnym quizem był “Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?”, który w telewizji Puls najpierw prowadził Robert Korólczyk, a następnie Marzena Rogalska. Teleturniej ten był polską edycją formatu “Are you smarter than a 5th grader?”, który sprawdzał wiedzę dorosłych z materiału nieprzekraczającego programu 5 klas szkoły podstawowej. Proste? Główną nagrodę w Polsce zdobyły tylko dwie osoby tak jak w USA. Pozostali, którzy wymiękali w tej podobnej do Milionerów grze, bądź wylecieli z gry przez błędne odpowiedzi, musieli przyznać, że nie są mądrzejsi od 5-klasisty. Wydawnictwo Trefl ma do was inne pytanie. Czy jesteście mądrzejsi od pudełka kamieni? Zagrajmy w “Ludzie kontra kamienie” wydawnictwa Trefl.

Ludzie kontra kamienie - GameBy.pl

Ludzie kontra kamienie – Skrót zasad.

Uczestnik bądź uczestnicy biorą udział w dziwnym quizie, gdzie przeciwnikiem jest pudełko kamieni. Cała gra to seria pytań o trzech wariantach odpowiedzi 0,1 lub 2. Prowadzący czyta drużynie ludzi pytanie i oczekuje od nich odpowiedzi, po usłyszeniu odpowiedzi prowadzący potrząsa pudełkiem kamieni i weryfikuje odpowiedzi uczestników, pudełka z tą poprawną. Która z drużyn odpowie prawidłowo, przesuwa swój pionek o jedno pole do przodu… kamienie sobie nie przesuną, ale od czego jest prowadzący. Która z drużyn jako pierwsza udzieli 4 odpowiedzi poprawnych, wygrywa grę. W razie remisu gramy do tak zwanej “Nagłej śmierci”, kiedy jedna z drużyn odpowie poprawnie, a druga błędnie.

Ludzie kontra kamienie - GameBy.pl

Czas wytłumaczyć wam magię odpowiadania przez pudełko kamieni. 2 Kamyczki mają dwie strony, awers jest czysty, a rewers kamyczka ma nakreśloną liczbę 1. Proste! Dwa kamyczki wylądują na czystej stronie-0, jeden kamyczek wyląduję na cyfrze jeden-1, dwa kamyczki wylądują na jedynce- 1+1=2 🙂

Ocena

Podejmując oceny wyglądu i jakości gry, pierwszy raz podejmę się oceny uczestnika zabawy. Pudełko ma zawartość skromną, ale z pazurem. Cała gra składa się z 100 kart, planszetki, kamyczków i meepla. Mogę powiedzieć, że minimalizm w całej krasie. To jest kolejny tytuł, który potrafi mnie zaskoczyć w kwestii “Jak niewiele trzeba, żeby było wszystko”. Niewiele materiału, mnóstwo zabawy. Poprosiłbym o mniejsze pudełko.

Ludzie kontra kamienie - GameBy.pl

Zajmę się zabawą. Ona jest, bo po pierwsze zasady są proste. Wystarczy poprawnie odpowiadać na pytania i pokonać pudełko kamieni. Rozgrywka nie powinna przekraczać 15 minut, bo najczęściej gra toczy się przez 4 pytania, góra 7 :). Czasu też wam nie zabierze zbyt dużo. Pomysł na grę jest naprawdę zabawny. Uczestniczymy w mini teleturnieju, gdzie trzeba pokonać kamienie w quizie o czasami prostych, czasami podchwytliwych a czasami zaskakujących pytaniach. Wiecie ile nominałów w Polsce jest wyższych, niż 100zł? Ile członków U2 zostało zastąpionych i zmienionych w trakcie całej swojej kariery? Ten quiz to dawka informacji i rosyjska ruletka w jednym. 🙂 Ciekawa gierka na przerwy i szybkie rozgrywki 🙂

Na koniec

Ludzie kontra kamienie, to quiz prosty, zabawny, ale z wymagającymi i zaskakującymi pytaniami. Małe pudełko, które mogłoby być nieco mniejsze i zabawa, która dużo czasu, miejsca wam nie zabierze. Pobawcie się w turniej i sprawdźcie, czy jesteście mądrzejsi niż bardzo losowe pudełko kamieni 🙂 Za pomysł, który mnie zaskoczył i rozbawił, wielkie brawa.

 

Życzymy Miłego Grania!
O redaktorze

Miłośnik gier planszowych, który czasami zmienia się w animatora, czasami w recenzenta, a od niedawna pokazuje swoje Jokerowe oblicze.

Wszystkie artykuły