timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

Delta V: Rings of Saturn — Kosmiczna Symulacja

Siadając po raz pierwszy do Delta V: Rings of Saturn nie miałem pojęcia czego oczekiwać. Pierwsze minuty nie wróżyły najlepiej. Zostałem wrzucony na sam środek kosmosu w okolicach Saturna i jedyne co gra mi wyjaśniła to sterowanie i nic więcej. Jednak po paru godzinach gry zrozumiałem, z czym mam do czynienia.

Fabuła — Ekskawacja

Na asteroidach pierścieni Saturna odkryto złoża cennych surowców. Było to odkrycie przełomowe dla ludzkości, która szybko wzięła się za rozwój przemysłu wydobywczego w kosmosie. Gracz wciela się w eksploratora, który w 2273 postanowił obrać Saturn za swój cel do wzbogacenia się. Jednak jak się okazuje, nie wszystko jest tak kolorowe.

Sterowanie — Prawa fizyczne

Delta V: Rings of Saturn - GameBy.pl

Model sterowania naszym statkiem jest najważniejszą częścią gry i jednocześnie jej największą zaletą. Nie jest to jednak dla osób niecierpliwych, jako że trzeba włożyć w nauczenie się tego parę godzin jak nie więcej. Spowodowane jest to oparciem się na prawa fizyczne podczas jego tworzenia. Co z tego mamy? Starannie zrobiony symulator, w którym wszystkie ruchy, zahamowania, obroty czy zachowania asteroid trzeba przewidywać z wyprzedzeniem.

Najpewniej start dla każdego będzie frustrujący przez ciągłe obijanie się o latające skałki, ale gdy opanujemy to satysfakcja gwarantowana.

Co ja mam robić?

Delta V: Rings of Saturn - GameBy.pl

To pytanie zadawałem sobie na początku gry. Nic w tym dziwnego skoro nikt nie powiedział mi, jaki jest cel gry. Nie wiedziałem nawet, że istnieje jakaś baza, w której można ulepszać statek i sprzedawać surowce. Odkryłem go przypadkowo przy nieudanej próbie latania.

Twórcy obiecują wprowadzić pełen tutorial, który mam nadzieje ułatwi start nowym graczom. Gra na razie jest we wczesnym dostępie także wszystkie plany na to, jak będzie wyglądać finalna wersja na stronie sklepu Steam.

Podsumowanie

Delta V: Rings of Saturn prezentuje się naprawdę dobrze. Jedyne zarzuty, jakie mam to słaba optymalizacja i niedopracowany wstęp. Jednak na pewno nie jest to produkcja dla każdego. Skierowana jest bardziej na fanów twardego Sci-Fi.

Życzymy Miłego Grania!
Nasza Ocena
 • 7/10
  Grafika - 7/10
 • 6/10
  Muzyka - 6/10
 • 9/10
  Sterowanie - 9/10
 • 5/10
  Grywalność - 5/10
6.8/10
Pobierz ze sklepu Steam!

Pobierz ze sklepu Steam!

O redaktorze

Zapalony miłośnik kultury japońskiej, gier komputerowych i nowej technologi. W wolnym czasie bawi się z grafiką komputerową oraz operuje dronami.

Wszystkie artykuły