timerPrzewidywany czas czytania to 3 minuty.

Mam dobre wieści dla naszych VR’owych fanów. Pierwsza gra, którą Wam opsiywaliśmi weszła właśnie na Steam trybie wczesnego dostępu!

Detached – Early Acces

Po miesiącach przygotowań, Anshar Studios jest gotowe do wydania wczesnej wersji swojej gry VR. Poczujcie się jak prawdziwy astronauta, przeczytajcie artykuł i biegnijcie na Steam’a pobrać swoją kopię!

W Detached zostajemy „porzuceni” na opuszczonej stacji kosmicznej, z której właśnie odleciał nasz statek transportowy z resztą załogi. Musimy przedostać się przez statek, aby nawiązać łączność z naszą ekipą i uzyskać pomoc. Nie mamy za wiele czasu, bo jak to w życiu bywa wszystko się kończy- także nasze zapasy. Nie możemy dopuścić do ich wyczerpania. Przestrzeń kosmiczna jest ogromna, ale coś mówi ci, że nie jesteś sam. W końcu, ładunek sam się nie rozładuje. Prawda?
Detached to gra PvP z widokiem pierwszej osoby polegająca głównie na rywalizacji, odkrywaniu świata – w tym akurat przypadku kosmosu ☺ oraz przetrwaniu w ekstremalnych warunkach przestrzeni kosmicznej. Wszystko zaprojektowane specjalnie na gogle wirtaulnej rzeczywistości. Gra oferuje tryb solowy jak i multiplayer, osobiście jestem bardzo ciekaw efektów pracy Anshar Studios. Dzięki wielu wymiarom poruszania się, można poczuc się jak prawdziwy astronauta – ten fakt na pewno sprwdzę ponieważ zawsze marzyłem o byciu kosmonautom. Podczas wczesnego dostępu do gry mamy udostępnioną jedną mapę w trybie jednego gracza, która zawiera cztery części stacji kosmicznej. Każda z nich wprowadzi gracza w inny rodzaj mechaniki gry, takiej jak poruszanie się lub zdobywanie przedmiotów. Wszystko będzie również swoistym wprowadzeniem do tej kosmicznej produkcji. Nieco później powinien ukazać się kosmiczny tryb gry w zdobywanie flagi z innymi graczami; tyle tylko że bez przemocy.

detached

Detached ukaze się na Oculus Rift i HTC Vive w pierwszym kwartale 2017. Do tego czasu twórcy zamierzają dość mocno rozbudowac swoją produkcję. Wszystkie informacje na temat planów znajdują się tutaj.Po obejrzeniu materiałów z tej gry byłem pod dużym wrażeniem szczególnie, że gra ma w planach jeszcze się rozwinąć. Mocno trzymam kciuki za twórców.

Z przyjemnością zabiorę się do recenzji tej gry która już w krótce ukaże się już we wrześniu na GameBy.pl!

O redaktorze

Michał jest szefem redakcji GameBy.pl Od czasu do czasu zdarza mu się coś napisać, jednak na codzień pilnuje, aby wszystko miało ręce i nogi.

Wszystkie artykuły