timer
Przewidywany czas czytania to 2 minuty.

I kto mówił, że dinozaury wyginęły? Przed wami „ Dinogang” od Trefla. Gra dedykowana od 6 lat i 2-5 graczy. W tej grze Trefl zaskoczył, ponieważ instrukcja jest w 6 językach: oczywiście w polskim ale i węgierski, czeskim, rosyjskim, słowacki i rumuński.

Dinogang – Rozgrywka

Rozgrywka może wydawać się skomplikowana, na początek może taka być, ale im dalej tym łatwiej. W grze są dwie plansze do podstawowego i zaawansowanego wariantu. W zależności od liczby graczy gra się dwie albo trzy tury. Tutaj opiszę tylko wariant podstawowy. Każdy z graczy dostaje określoną liczbę kart opisaną na planszy A. następnie każdy wybiera jedną kartę, a resztę przekazuje kolejnemu graczowi, potem osoby pokazują wybrane karty i zaczyna osoba z największą ilością punktów na karcie

din

. Na środku stołu leży karta startowa o numerze 0, osoba rozpoczynająca jako pierwsza dokłada kartę. Karty zawsze są dokładane tak aby chociaż jedno pole sąsiadowało z takim samem dinozaurem lub polem specjalnym. Po skończeniu paru tur liczy się punkty czyli ilość sąsiadujących ze sobą dinozaurów o takim samym kolorze. Wygrywa ta osoba, której najwięcej dinozaurów sąsiaduje ze sobą.

dinogang-recenzja-gameby

Dinogang – Warto zagrać?

Gra przywodzi na myśl trochę domino, tylko tutaj trochę bardziej skomplikowane. Gra myślę idealna na prezent dla fanów dinozaurów. Wariant podstawowy nie jest tak skomplikowany, szczególnie w porównaniu z wariantem zaawansowanym. Na pewno na plus dwa warianty gry, dla opanowania na początek i coś dla osób, które chcą coś bardziej skomplikowanego. Sama gra myślę, że zasługuje na 7/10 za wykonanie i przemyślenie.

Życzymy Miłego Grania!
[wp-review]