timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Akcja serialu rozpoczyna się w chwili, gdy poznajemy Jamesa. Jest to bardzo charyzmatyczny, sprawny fizycznie sportowiec, który zszedł na złą drogę. Od jakieś czasu postanawia on wykorzystywać swój urok, by w ten sposób zarobić, oczywiście nieuczciwie. Jego passa, niestety szybko mija, a James wpada w tarapaty, a później do więzienia. Wbrew pozorom, nie ma tam źle, ponieważ James należy do osób potrafiących o siebie zadbać. Znudzony mężczyzna stagnacją, jaką oferuje mu więzienie, postanawia się, z niego wyrwać. Jego marzenia nie zostają w sferze marzeń zbyt długo, ponieważ dostaje ofertę. Propozycja zostaje złożona przez prokuraturę, która to może dać mu wolność.

Propozycja nie do odrzucenia

James ma zostać przeniesiony do więzienia na peryferie Stanów Zjednoczonych, gdzie siedzi Larry Halla. Larry jest seryjnym mordercą kobiet. Nasz główny bohater, wykorzystując swoje zdolności komunikacyjne, musi zbliżyć się do mordercy, by ten wyjawił mu prawdę o swoich uczynkach. Problemem jednak jest to, że Larry, lubi chwalić się uczynkami, w których rzekomo brał udział, jednak nie jest to zgodne z prawdą. Tu poprzeczka zadania przeznaczonego dla James rośnie. Dodatkowym haczykiem jest to, że Larry jest opóźniony w rozwoju i dręczą go niepokojące sny. Obaj Panowie reprezentują dwa odmienne światy. Jest to początek historii, w której nic nie jest i nie będzie oczywiste.

Jak wygląda akcja  serialu?

Akcja serialu jest szybka i wartka, a cały montaż dynamiczny, a główny aktor mimo że to typ spod ciemnej gwiazdy, budzi sympatię. James jest obdarzony talentem do ciętych ripost, które go nie opuszczają nawet w momencie, gdy trafia do więzienia. Jego fryzura czy sylwetka, pomimo kilkumiesięcznej odsiadki nadal jest w nienaruszonym stanie. Wydźwięk całego serialu zmienia się, gdy do akcji wchodzi Larry Hall. Atmosfera gęstnieje i zmienia się w tę znana choćby z Mindhuntera. Fabuła  w tym momencie zmienia się i znika zawadiacki uśmiech Jamesa. Następuje zderzenie dwóch światów, mrocznej otchłani Larrego i perfekcyjnego świata Jamesa. Ten wątek jest niezwykle interesujący, a reżyserzy nie zamierzają go zmarnować.

Czarny Ptak – Obejrzeć czy nie?

Cała serialu  w mojej ocenie jest bardzo treściwa i daje nam chwilę na własne przemyślenia. Opowieść jest niezwykle barwna, a zaskoczenie jest nieprzewidywalne. Jak zakończy się relacja dwóch różnych światów? Koniecznie musicie to zobaczyć.