timerPrzewidywany czas czytania to 4 minuty.

Electronic Entertainment Expo 2017 już za nami. Youtube oraz Facebook nie atakuje już trailerami i gameplayami z tytułów, od widoku których portfel zaczyna błagać o litość. Pokrewne GameBy.pl portale nie prześcigają się w powielaniu udostępnionych danych, które cieszą widziane nawet po raz tysięczny. Zwykle tak nie było, jednak w tym roku zobaczyłem wiele gier, w które naprawdę chciałbym zagrać. Niestety, mimo to było kilka tytułów, których brak mocno mnie dotknął i zostawił trudną do zapełnienia pustkę w poskręcanym sercu geeka. Tytułów, na które czekałem z nieskrywanym wytęsknieniem od momentu, gdy usłyszałem o nich po raz pierwszy. Niestety i mnie i Wam, drodzy czytelnicy, przyjdzie jeszcze trochę poczekać na coś więcej o nich.

Oto moja super subiektywna wielka trójca, która nie pojawiła się na tegorocznych targach E3!

#3: Red Dead Redemption 2

GTA na Dzikim Zachodzie. Taki mianem jest określana seria Red Dead. Jak więc mogło zabraknąć sequelu chyba najlepszego tytułu z tej serii? A no mogło.

#2 Cyberpunk 2077

Już chyba dawno wszyscy przestali rozumieć, o co CDProjekt Red chodzi z tym tytułem. Najpierw dają trailer od którego ciarki aż przebiegają po plecach. Potem informują, że gra będzie się odnosiła do kultowego papierowego RPG Cyberpunk 2020, a jego twórca – Mike Pondsmith – będzie współpracował przy tworzeniu projektu Czerwonej Ptaszyny. Następnie zastrzegają słowo „cyberpunk” na całą Europę, a potem jeszcze informują o wycieku danych odnośnie gry i szantażu ze strony złodziei rzeczonych danych. No i co? Na E3 2017 wielkie nic. Na więcej informacji przyjdzie nam chyba jeszcze długo poczekać. Byle nie na tyle długo, że ucierpi na tym tytuł w momencie premiery.

https://www.youtube.com/watch?v=NI_PYKHPsCQ

#1: The Last of Us 2

Ludzie z Naughty Dog tłumaczyli brak ich post-apokaliptycznego dziecka obawą, że przyćmi ono grę Uncharted: The Lost Legacy, kolejną grę z chyba najważniejszej serii studia. Mam tylko jedno pytanie. Co to mnie ma obchodzić?! Ja chcę Joela! Ja chcę Ellie! Ludziska, dajcie mi chociaż minutę gameplayu! Niestety, nie dano nic. Chociaż może to i prawidłowo, bo teraz jeszcze bardziej nie mogę się doczekać.

Tutaj przeczytacie naszą recenzję The Last of Us 2!

https://www.youtube.com/watch?v=XlGhXNLN7G8

A czego Wam zabrakło na E3 2017? Dajcie znać w komentarzach i jak zwykle…

Do napisania!

Tutaj możecie przeczytać poprzednie felietony z tej serii!

O redaktorze

Szczęśliwy mąż, dumny ojciec i aspirujący pisarz. Za dnia przeprowadza bestialskie eksperymenty na grach, nocą pisze bestseller (tak przynajmniej sobie wmawia). Z wykształcenia filozof, z zamiłowania fantasta, z duszy buntownik. Koneser gier z treścią i klimatem, zarówno tych "bez prądu", jak i takich, co trochę go potrzebują.

Wszystkie artykuły