timerPrzewidywany czas czytania to 2 minuty.

Świadectwa odebrane, nauka zakończona, teraz dwa miesiące szaleństwa. Imprezy, przyjaciele i godziny na plaży. Kiedy jednak w nogach są już zakwasy od tańczenia, przyjaciele wyjadą z rodzicami na Mazury a pogoda nie pozwala na opalanie się, z pomocą przychodzą seriale. Co warto obejrzeć w te wakacje?

The Durrells

Listę otwiera serial komediowy, wyprodukowany w 2016 roku przez BBC. Sympatyczna rodzinka Durrellów podejmuje drastyczną decyzję i postanawia przeprowadzić się z deszczowej Anglii na słoneczną wyspę Korfu. Serial oparto na serii książek o wesołych Anglikach, której pierwszy tom znany jest polskim czytelnikom pod tytułem Ogród bogów. 

Doctor Who

Nikt nie zwiedził tylu miejsc, ile on. Przez jedenaście sezonów możemy odkrywać najdalsze zakątki galaktyki i przeżywać zdumiewające przygody w towarzystwie pełnego humoru i autoironii Doktora. W serialu nie brakuje emocji, jest tutaj wzruszenie, napięcie, śmiech i łzy. Wszystko razem zapewnia niesamowitą rozrywkę na wakacje.

Mad Dogs

To takie hard core’owe Pamiętniki z wakacji, wyprodukowane przez Brytyjczyków. Grupa przyjaciół przylatuje na Majorkę w odwiedziny do bogatego kolegi. Dopuszczają się przestępstwa, jednak wkrótce zostają wplątani w intrygę, z której bardzo trudno będzie im się wydostać. Serial składa się z czterech sezonów.

Bates Motel

Coś dla fanów mocniejszych wrażeń. Norma i jej syn Norman Batesowie przeprowadzają się do małego miasteczka w Kalifornii, by kupić motel a następnie przywrócić miejscu dawną świetność. Skomplikowane relacje matki z chłopakiem staną się wkrótce powodem wielu problemów. Uważajcie, jaki motel wybieracie na wakacje!

Skins

Kiedy znajomi wyjadą a ty zatęsknisz za ich towarzystwem, sięgnij po tę brytyjską produkcję, by przypomnieć sobie, za co ich kochasz. Siedem sezonów opowiada perypetie angielskich nastolatków, którzy wspierają się i kłócą, ranią i pocieszają, imprezują i rozmyślają. Po obejrzeniu serialu, od razu zadzwonisz do swoich przyjaciół.

Obyście nie musieli za często korzystać z naszej listy, jednak miejcie ją pod ręką na wypadki awaryjne. Tymczasem bawcie się dobrze!

O redaktorze

Artystka, spędzająca czas na tworzeniu i szukaniu swojej głowy, czym często doprowadza innych do białej gorączki a jedynym, który ją wtedy rozumie, jest jej pies. Umysł ścisły, skonfliktowany z humanistyczną duszą, z tego powodu często zapomina o minusach w równaniach i sprzątaniu stosów książek ze stolika. Uwielbia zieloną herbatę, zapach starych książek i widok ze swojego okna.

Wszystkie artykuły